Legia Warszawa walczyła o cud! Pokonała Ajax, ale odpadła z Ligi Mistrzów

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Ajax Amsterdam w II rundzie fazy mistrzowskiej UEFA Youth League 2:0, ale to nie wystarczyło do awansu. W pierwszym spotkaniu rozegranym na Łazienkowskiej Holendrzy wygrali 4:1.

Piłkarze Legii Warszawa do lat 19 przegrali w pierwszym meczu II rundy fazy mistrzowskiej Młodzieżowej Ligi Mistrzów z Ajaksem 1:4, więc w Amsterdamie mieli tylko teoretyczne szanse na awans. Mimo tego zapowiadali, że w rewanżu będą walczyć do ostatniego gwizdka o jak najlepszy wynik. - . Przy odrobinie szczęścia, jeśli zagramy najlepiej, jak potrafimy, jesteśmy w stanie sprawić niespodziankę i napsuć Holendrom krwi w tym spotkaniu - zapowiadał Mateusz Bondarenko w rozmowie z legia.com.

I tak też się stało, bo legioniści zagrali zdecydowanie lepiej niż w Warszawie. W czternastej minucie Sebastian Szymański dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Mateusza Żyry, a ten wpakował piłkę do siatki. To ewidentnie zdenerwowało gospodarzy, którzy ruszyli do ataku, ale za sprawą świetnych interwencji Mateusza Kochalskiego nie potrafili wyrównać. Po kilku minutach spotkanie ponownie się wyrównało.

Legia nie pozwalała Ajaksowi na rozwinięcie skrzydeł, a na początku drugiej połowy przeprowadziła kolejną dobrą akcję. Po raz kolejny w głównej roli wystąpił Szymański, który pięknym prostopadłym podaniem uruchomił Piotra Cichockiego, a ten podwyższył wynik meczu. Polacy z każdą kolejną minutą napierali, szukając jeszcze większej sensacji. W 72. minucie domagali się też rzutu karnego po faulu na Miłoszu Szczepańskim, ale sędzia był innego zdania.

Mimo ambitnych ataków do ostatniej minuty Ajax nie dał sobie wbić dwóch bramek. Legia, mimo porażki w dwumeczu, nie ma się jednak czego wstydzić.

Ajax Amsterdam - Legia Warszawa 0:2 (0:1)

Bramki: Żyro 14, Praszelik 47.   Pierwszy mecz: 4-1 Ajax.   Awans: Ajax.

Ajax: Plomper - Dest, Maduro (56 Bakboord), Botman, Bakker - Ekkelenkamp, Ter Heide, Pasquali (74 Gravenberg) - Schon, Sierhuis, Ylatupa (35 Jensen).

Legia: Kochalski - Król, Bondarenko, Żyro, Matuszewski - Praszelik (65 Karbownik), Szczepański, Szymański - Cichocki, Zjawiński (27 Góral), Orlik (81 Rosołek).

Żółte kartki: Plomper, Maduro, Bakboord, Bakker, Jensen, Botman - Cichocki, Żyro, Szczepański.