Liga Mistrzów: Dwa remisy i awans Besiktasu

Besiktas Stambuł zremisował 1:1 z FC Porto w meczu piątej kolejki Ligi Mistrzów i awansował do 1/8 finału rozgrywek. W innym meczu Spartak Moskwa zremisował w tym samym stosunku z NK Maribor.

Spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze z Portugalii. Od 29. minuty prowadzili po bramce Felipe, którą zdobył po świetnym dośrodkowaniu Ricardo Pereiry. Wyrównanie, a zarazem awans do 1/8 rozgrywek, zapewnił Besiktasowi Anderson Talisca, który po kapitalnym podaniu Cenka Tosuna został sam na sam z bramką i pewnie umieścił w niej piłkę.

W drugim meczu również padł remis 1:1, jednak na bramki kibice musieli czekać do samego końca. Pierwszego gola strzelił dopiero w 82. minucie Ze Luis. Kiedy już wydawało się, że Spartak odniesie zwycięstwo w doliczonym czasie gry trafił Jasmin Mesanovic.

Besiktas Stambuł - FC Porto 1:1 (1:1)
Bramki: Anderson Talisca 41 - Felipe 29

Spartak Moskwa - NK Maribor 1:1 (0:0)
Bramki: Ze Luis 82 - Jasmin Mesanovic 90+2'