Barcelona zaoferowała pomoc choremu trenerowi Sevilli

W Barcelonie doskonale wiedzą, jak z trudną sytuacją zmaga się teraz Sevilla FC. Trener Andaluzyjczyków Eduardo "Toto" Berizzo ma raka, podobnie, jak przed kilku laty szkoleniowiec Blaugrany Tito Vilanova. Klub z Katalonii zaoferował ligowemu rywalowi pomoc.

"Sztab medyczny Sevilli informuje, że u trenera pierwszej drużyny wykryto gruczolaka gruczołu krokowego. Przyszłe badania wskażą, jakie należy podjąć kroki w związku z leczeniem. Klub w pełni wspiera szkoleniowca i życzy mu szybkiego powrotu do zdrowia" - ogłosił w środę klub w oficjalnym komunikacie. Decyzja co do przyszłości Berizzo w Sevilli zapadnie po tym, gdy znane już będą wyniki badań. Opcje leczenia są dwie: farmaceutyki albo operacja.

Choroba szkoleniowca Sevilli wyszła jednak na jaw we wtorkowy wieczór, zaraz po meczu z Liverpoolem zremisowanym 3:3. Hiszpańskie media poinformowały, że Berizzo miał powiedzieć swoim piłkarzom o nowotworze w przerwie meczu, co podziałało na nich moblizująco i odrobili oni w drugiej połowie trzy bramki straty.

W środę w kierunku Berizzo poszybowały słowa wsparcia w mediach społecznościowych ze strony wielu klubów, między innymi Realu Madryt i Barcelony. Klub z Katalonii słowa wcielił także w czyny, bowiem zaoferował profesjonalną pomoc w leczeniu choroby szkoleniowca Sevilli. Przed kilkoma laty w Barcelonie zmagano się bowiem z problemami zdrowotnymi Tito Vilanovy, który także cierpiał na nowotwór. Lekarze, którzy zajmowali się wtedy Vilanovą, mają teraz zadbać o powrót do zdrowia Berizzo, a decyzję w tej sprawie podjął prezydent Blaugrany Josep Maria Bartomeu.