LM: Gol "Lewego", nieskuteczny "Teo". Pogrom w Paryżu i nudy w hicie

Juventus zremisował bezbramkowo z Barceloną w spotkaniu, które miało rozgrzać kibiców na całym świecie. Oznacza to, że Barca ma już w kieszeni awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. W Brukseli doszło do pojedynku dwóch polskich napastników, w którym górą był Robert Lewandowski. Jego Bayern wygrał z Anderlechtem Łukasza Teodorczyka 2:1, a "Lewy" trafił do siatki. Z kolei PSG przejechało się po Celtiku gromiąc szkocką drużynę aż 7:1.

Barcelona przez całe spotkanie z Juventusem nie stworzyła sobie żadnej stuprocentowej sytuacji i może być zadowolona z punktu, który zapewnił jej awans do kolejnej rundy i pierwsze miejsce w grupie D. Juventus mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale dobrze bronił Marc Andre Ter-Stegen. Oznacza to, że by być pewnym awansu, Stara Dama musi wygrać w ostatniej kolejce na wyjeździe z Olympiakosem. Jeśli Juve nie sięgnie po trzy punkty, będzie musiało liczyć na Barcelonę, która zagra u siebie ze Sportingiem. Ekipa z Lizbony w 5. kolejce wygrała bowiem z Olympiakosem 3:1 i przedłużyła nadzieje na 1/8 finału. Honorowego gola dla Greków strzelił Vadis Odjidja-Ofoe.

Do 89. minuty pewny promocji do kolejnej rundy z grupy A był Manchester United, który remisował bezbramkowo na wyjeździe z FC Basel. Wtedy jednak do siatki gości trafił Michael Lang, dając Szwajcarom cenne trzy punkty. Oznacza to, że przed ostatnią kolejką FC Basel i CSKA, które wygrało z Benfiką mają na koncie po 9 punktów. Manchester ma 12 oczek i świetny bilans bramkowy i tylko kataklizm może odebrać mu awans do 1/8 finału. Teoretycznie Czerwone Diabły nie mają jeszcze pewnego miejsca w najlepszej szesnastce rozgrywek.

Przed środowymi meczami wszystko jasne było już w grupie B. Można więc było spokojnie obejrzeć pojedynek polskich napastników, w którym górą był Robert Lewandowski. Łukasz Teodorczyk z Anderlechtu miał kilka szans, by trafić do siatki Bayernu, ale raził nieskutecznością. Tymczasem Lewandowski tylko raz zagroził bramce gospodarzy... i zaliczył kolejne - 50. już trafienie w tym roku kalendarzowym! Ostatecznie Bayern wygrał 2:1 i umocnił się na drugim miejscu w tabeli. Pierwsze z kompletem punktów wciąż jest PSG, które rozjechało na Parc des Princes Celtic. Goście rozpoczęli z przytupem, bo już w pierwszej minucie gola strzelił Moussa Dembele, ale później do siatki trafiali już tylko gospodarze. Skończyło się na pogromie 7:1...

W grupie C nadzieje na awans przedłużyło Atletico, wygrywając z Romą 2:0. Z boiska bardzo długo wiało nudą, ale w 69. minucie kapitalne nożyce Antoine'a Griezmanna otworzyły wynik meczu na korzyść Atleti. W końcówce gości dobił Kevin Gameiro i dzięki wygranej 2:0 madrytczycy mają tylko dwa punkty straty do Romy, która w ostatniej kolejce zagra jednak u siebie z Karabachem Agdam. Atletico pojedzie natomiast co Londynu na mecz z Chelsea, która po wygranej z zespołem Jakuba Rzeźniczaka jest już pewna gry w 1/8 finału LM.

RSC Anderlecht - Bayern Monachium 1:2 (0:0).
Bramki: dla Anderlechtu - Sofiane Hanni (63); dla Bayernu - Robert Lewandowski (51), Corentin Tolisso (77).
Sędzia: Anthony Taylor (Anglia).

Paris Saint-Germain - Celtic Glasgow 7:1 (4:1).
Bramki: dla PSG - Neymar dwie (9, 22), Edinson Cavani dwie (29, 79), Kylian Mbappe (35), Marco Verratti (75), Dani Alves (80); dla Celticu - Moussa Dembele (1).
Sędzia: Tasos Sidiropoulos (Grecja).

Juventus Turyn - FC Barcelona 0:0.
Sędzia: Milorad Mazic (Serbia).

Sporting Lizbona - Olympiakos Pireus 3:1 (2:0).
Bramki: dla Sportingu - Bas Dost dwie (40, 66), Bruno Cesar (43); dla Olympiakosu - Vadis Odjidja-Ofoe (86).
Sędzia: Felix Zwayer (Niemcy)

Atletico Madryt - AS Roma 2:0 (0:0).
Bramki: Antoine Griezmann (69), Kevin Gameiro (85).

Relacja zakończona

Dziękujemy za śledzenie relacji! Dobrej nocy!

PSG - Celtic 7:1

Dybala miał piłkę meczową dla Juventusu, ale świetnie spisał się Ter Stegen! KONIEC MECZU!

90' Gol Vadisa dla Olympiakosu tylko na otarcie łez!

90' Niesamowite! Michael Lang daje prowadzenie gospodarzom i sprawia, że w tym momencie Manchester nie ma awansu do 1/8 finału LM!

88' Gol dla Anderlechtu, ale na spalonym Harbaoui.

86' Kevin Gameiro mija bramkarza rywala i z ostrego kąta dobija Romę! Atletico wraca do gry o 1/8 finału!

81' Dani Alves! Nokaut na Parc des Princes.

PSG - Celtic 6:1

79' Obudzili się na dobre, bo jest już 6:1. Piękny wolej Cavaniego - piłka odbija się od słupka i wpada do bramki.

PSG - Celtic 5:1

76' Wreszcie obudziło się PSG :P Verratti przymierzył idealnie przy słupku i mamy piątego gola dla paryżan.

77' I to się zemściło na Anderlechcie! Kimmich do Tolisso, a ten głową pokonuje Silvio Proto!

Anderlecht - Bayern 1:1

75' Kolejna szansa Teodorczyka w meczu z Bayernem! Tym razem Łukasz strzela tuż obok słupka z 16 metrów!

Atletico - AS Roma 1:0

70' Długo niewiele działo się w Madrycie, ale w 69. minucie cierpliwość kibiców została wynagrodzona. Ależ gol Griezmanna!

Sporting - Olympiakos 3:0

66' Bas Dost po raz drugi i Sporting prowadzi już 3:0!

FC Basel - Manchester United 0:0

67' Słupek uratował teraz Czerwone Diabły przed stratą bramki po strzale Langa.

64' Messi uderza minimalnie niecelnie z rzutu wolnego.

63' A teraz mamy asystę ŁUKASZA TEODORCZYKA i gola dla Anderlechtu! Remis.

61' Uderzenie Higuaina z szesnastu metrów, ale nad bramką.

56' Messi na murawie - zmienia bezproduktywnego dziś Gerarda Deulofeu.

Anderlecht - Bayern 0:1

51' GOL ROBERTA LEWANDOWSKIEGO! Polak trafia na tzw. pustaka!

50' Suarez uderza z rzutu wolnego minimalnie nad bramką!

Anderlecht - Bayern 0:0

48' Koniec meczu dla Arjena Robbena. Kontuzja mięśniowa Holendra, za niego na boisku Javi Martinez.

Wracamy na europejskie boiska. Przed nami drugie połowy spotkań, oby z golami na wszystkich stadionach!

Nie było zmiany wyniku także w Turynie i na innych stadionach. Do przerwy gole padają tylko w Paryżu i Lizbonie. Wracamy za kilkanaście minut.

Do przerwy bez bramek w Manchesterze, choć tuż przed ostatnim gwizdkiem Rojo trafił w poprzeczkę!

Sporting - Olympiakos 2:0

44' A Sporting poszedł za ciosem! Bruno Cesar z czuba i mamy dwa do zera!

44' Ładna kontra Juventusu - piłka trafia do Dybali, który mija obrońców, ale strzela nad bramką z ostrego kąta!

Sporting - Olympiakos 1:0

40' Sporting dopiął swego! Gelson do Basa Dosta, a holenderski napastnik trafia do greckiej siatki!

PSG - Celtic 4:1

35' A PSG rozsierdzone golem straconym w pierwszej minucie nie przestaje strzelać! Tym razem Kylian Mbappe.

33' Łukasz Teodorczyk marnuje fantastyczną okazję na to, by otworzyć wynik meczu!

30' Żółta kartka dla Paulinho za próbę wymuszenia rzutu karnego.

PSG - Celtic 3:1

28' I mamy kolejnego gola w Paryżu! Tym razem Edinson Cavani wpisuje się na listę strzelców!

PSG - Celtic 2:1

22' Jak na razie gole padają tylko w Paryżu! PSG prowadzi już 2:1 po bliźniaczo podobnym do pierwszego, drugim trafieniu Neymara!

22' Nikt nie przeciął dośrodkowania Rakiticia, a piłka trafiła w słupek! Dobitka Paulinho bardzo niecelna.

21' Żółta kartka dla Pjanicia za taktyczny faul na Inieście.

18' Nonszalancja w polu karnym Barcelony i strzał Dybali. Ter Stegen na posterunku!

16' Próba zaskakującego strzału Iniesty, obok bramki.

11' Dwie świetne okazje dla gości - Lukaku i Fellaini powstrzymani jednak przez bramkarza!

10' A tymczasem w Turynie bardzo spokojnie po początkowym szturmie gospodarzy.

PSG - Celtic 1:1

9' Błyskawiczna odpowiedź PSG - Neymar trafia po podaniu Cavaniego!

Sporting - Olympiakos 0:0

Słupek po strzale Andre Pinto i Sporting wciąż bez gola!

PSG - Celtic 1:0

A tymczasem mamy pierwszego gola: strzela go... Celtic w starciu z PSG! W pierwszej minucie bramkę zdobył Moussa Dembele!

2' Juventus - Barcelona 0:0

Już mieliśmy pierwszą akcję Juve zakończoną strzałem Costy z pola karnego! Pewnie broni Ter Stegen.

Zaczynamy mecze na sześciu stadionach! Poniżej relacja z dwóch pierwszych spotkań dzisiejszego dnia.

Liga Mistrzów: Chelsea w kolejnej fazie! Ekipa Rzeźniczaka bez szans

Chelsea rozbiła na wyjeździe Karabach Agdam 4:0 w piątej kolejce Ligi Mistrzów. Tym samym "The Blues" zapewnili sobie awans do dalszej fazy tych rozgrywek. Całe spotkanie w barwach Azerów rozegrał Jakub Rzeźniczak. Ważne zwycięstwo odniosło też CSKA Moskwa. Piłka nożna Tylko zwycięstwo gwarantowało ekipie Antonio Conte zapewnienie sobie gry w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

W meczu Anderlecht - Bayern zobaczymy z kolei pojedynek polskich napastników - po jednej stronie gracz gospodarzy Łukasz Teodorczyk, po drugiej kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski.

A oto pierwszy skład Juventusu:

Jak pewnie już wiecie Barcelona zacznie dzisiejszy mecz z Juve bez Leo Messiego. Oto pierwsza jedenastka Barcy na to spotkanie.

Zaczynamy naszą dzisiejszą przygodę z wieczornymi meczami Ligi Mistrzów!