Zenit Kazań przerwał serię 64 zwycięstw! Rosyjski gigant przegrał z beniaminkiem

Zenit Kazań sensacyjnie przegrał z Zenitem Sankt Petersburg 1:3 (25:22, 19:25, 23:25, 23:25) w rozgrywkach rosyjskiej Superligi i przerwał serię 64 zwycięstw z rzędu! Mistrz Rosji pomimo porażki z naszpikowanym gwiazdami beniaminkiem nadal pozostaje liderem.

Drużyna Zenita Kazań ostatni raz doznała porażki 22 listopada 2015 roku, czyli aż dwa lata temu! Sprawiło to, że zespół prowadzony przez Władimira Aleknę jest postrzegany za giganta. Nadszedł jednak czas na przerwanie fantastycznej serii 64 wygranych meczów.

Sprawcą tego zdarzenia jest... beniaminek ligi! Zenit Sankt Petersburg jest nowoutworzonym zespołem. Powstał w zeszłym sezonie z inicjatywy firmy Gazprom, która jest głównym sponsorem. Wielkie pieniądze i wielkie nazwiska, takie jak Jewgienij Siwożelez, Aleksander Wołkow czy Drazen Luburić mają zagwarantować klubowi szybkie sukcesy nie tylko na arenie krajowej, ale też międzynarodowej.

W pierwszym secie mistrz Rosji miał swoje problemy. Doświadczony zespół z Kazania jednak szybko się z nimi uporał i ostatecznie wygrał 25:22. Pozostałe trzy partie padały już łupem siatkarzy z Sankt Petersburga.

Zenit Kazań pozostaje liderem rosyjskiej Superligi. Jeżeli w sobotę Biełogorie Biełgorod pokona Novą Nowokujbyszewsk, która zajmuje aktualnie ósmą lokatę, zrówna się z mistrzem kraju.