Liga Europy: Arsenal poległ w Niemczech. Balotelli dał awans Nicei

Arsenal przegrał w Kolonii z FC Koeln 0:1 w piątej kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Niemcy przedłużyli szanse na awans do 1/16 finału, który "Kanonierzy" wywalczyli w poprzedniej serii gier. Grę w kolejnej fazie zapewniły sobie również: Real Sociedad, FC Salzburg, Östersunds, OGC Nice oraz Viktoria Pilzno

Arsenal do meczu w Kolonii przystępował jako zdecydowany lider grupy H oraz drużyna, która już zapewniła sobie grę w dalszej fazie LE. W weekend podopieczni Arsene'a Wengera pokonali w derbach północnego Londynu Tottenham 2:0, a Francuz dał wielu podstawowym piłkarzom wolne i nie zabrał ich do Niemiec.

W dużo gorszych humorach byli zawodnicy FC Koeln, którzy mimo ostatniego miejsca, mieli w dalszym ciągu szanse na awans do 1/16 finału. Dużo gorzej było w rozgrywkach Bundesligi, gdzie na dwanaście rozegranych spotkań, przegrali aż dziesięć, a dwa razy remisowali. Paweł Olkowski zaczął mecz na ławce rezerwowych, na boisku pojawił się w 56. minucie. Przez długi okres czasu niewiele działo się na stadionie w Kolonii. Dopiero w 62. minucie rzut karny wykorzystał Sehrou Guirassy. Gospodarze dowieźli korzystny wynik do końca i przed ostatnia kolejką wszystko leży w ich rękach. Jeżeli wygrają z Crveną zvezdą to awansują dalej.

FC Koeln - Arsenal 1:0
Bramka: Guirassy 62-karny

Dwa gole Balotellego dały awans zespołowi z Nicei, który wygrał na własnym stadionie z SV Zulte-Waregem 3:1. Z grupy K pewny awans miało już Lazio. Rzymianie swój mecz z Vitesse zremisowali 1:1. Ponadto grę w 1/16 finału LE zapewniły sobie zespoły Realu Sociedad, FC Salzburg, Östersunds, OGC Nice oraz Viktorii Pilzno.