PŚ w kombinacji: Kupczak 13. na inaugurację w Kuusamo

Szczepan Kupczak zajął 13. miejsce w pierwszych w sezonie zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej, które odbyły się w fińskiej Ruce. Zwyciężył Norweg Espen Andersen. Adam Cieślar był 43., a Paweł Słowiok został zdyskwalifikowany za nieprawidłowy kostium.

To najlepszy rezultat Kupczaka w karierze. Punkty PŚ zdobył dopiero po raz trzeci. Życiowy sukces osiągnął także Andersen, który na najwyższym stopniu podium zawodów PŚ stanął po raz pierwszy.

Drugie miejsce zajął w piątek rodak zwycięzcy Jan Schmid, a trzeci był Japończyk Akito Watabe.

Kupczak uzyskał w skoku 116 m, co dało mu 13. rezultat. Do biegu na 5 km przystępował ze stratą blisko dwóch minut i, choć wzrosła ona o ponad 30 s, utrzymał pozycję. Cieślar miał 81 m i został sklasyfikowany na ostatnim, 49. miejscu. W biegu nie zdołał nikogo wyprzedzić, ale kilku zawodników, w tym broniący Kryształowej Kuli Niemiec Eric Frenzel, nie wystartowało.

Zawody indywidualne odbędą się w Ruce pod Kuusamo także w sobotę i w niedzielę. Zawodnicy będą ścigać się na dystansie dwukrotnie większym.