Piłka nożna

Szczęsny znowu w pierwszym składzie...

Działacze "Juve" uważnie monitorują sytuację na rynku transferowym. Wcześniej dużo mówiło się o zainteresowaniu bramkarzem Atletico Madryt - Janem Oblakiem. Teraz z kolei na celowniku turyńskiego klubu miał znaleźć się Thibaut Courtois. Belg nadal nie przedłużył umowy z Chelsea, od której domaga się znacznej podwyżki. 25-latek chce podwojenia swoich zarobków, ale na razie negocjacje utknęły w martwym punkcie. Jednak trzeba brać pod uwagę, że ekipa ze Stamford Bridge pójdzie na rękę 55-krotnemu reprezentantowi Belgii, żeby ten został w Londynie.

 

Kontrakt dwumetrowego bramkarza z "The Blues" jest ważny do końca czerwca 2019 roku. W przypadku, gdy nie zostanie przedłużony do końca trwania tego sezonu, wtedy w grę będzie wchodził transfer. Zawodnikiem poważnie interesuje się także Real Madryt oraz Paris Saint-Germain.

 

Szczęsny w tym sezonie dostaje szanse od szkoleniowca "Starej Damy" - Massimiliano Allegriego. 32-krotny reprezentant Biało-Czerwonych rozegrał 5 spotkań w Serie A. Puścił w nich 5 goli i dwukrotnie zachował czyste konto.