Nice 1 Liga: Kolejne zwycięstwo Stali Mielec

W meczu dziewiętnastej kolejki Nice 1 Ligi Stal Mielec pokonała pewnie 3:0 GKS Tychy. Piłkarze Zbigniewa Smółki podtrzymali w ten sposób serię zwycięstw, a zdobyte trzy punkty dały im awans na czwartą pozycję w tabeli.

Stal Mielec jest jednym z najskuteczniejszych zespołów Nice 1 Ligi w ostatnich spotkaniach. Tyszanie od trzech kolejek nie zaznali smaku zwycięstwa. Gospodarze byli więc wyraźnym faworytem.

Pierwsze dziesięć minut w Mielcu nie przyniosło zbyt wielu emocji. Gra toczyła się głównie w środku pola. Wszystko zmieniło się w 11. minucie, kiedy to fantastyczne prostopadłe podanie Krystiana Getingera dotarło do Mateusza Cholewiaka. Najlepszy strzelec Stali nie zmarnował wybornej sytuacji i delikatnym uderzeniem po nodze obrońcy gości umieścił piłkę w bramce. Tyszanie mieli szansę na wyrównanie w końcówce pierwszej połowy. Piotr Ćwielong ograł defensorów gospodarzy i perfekcyjnie dośrodkował wprost na głowę Michała Fidziukiewicza, lecz ten uderzył nieczysto i piłka minęła prawy słupek bramki.

Po przerwie drugiego gola mógł strzelić Cholewiak. Pierwszą próbę obronił Marek Igaz, a drugą z linii bramkowej wybili obrońcy GKS-u. Futbolówka trafiła pod nogi Dejana Djermanovica, a ten mocnym strzałem podwyższył wynik na 2:0. Autorem zdecydowanie najpiękniejszej bramki tego pojedynku jest Maksymilian Banaszewski. Po jego strzale z dystansu piłka skręciła idealnie przed słupkiem i wylądowała w siatce.

To trzecie z rzędu zwycięstwo podopiecznych trenera Smółki. Sobotnia zdobycz punktowa dała im awans na czwartą pozycję w tabeli Nice 1 Ligi.

Stal Mielec - GKS Tychy 3:0 (1:0)
Bramki: Mateusz Cholewiak 11, Dejan Djermanovic 49, Maksymilian Banaszewski 78

Stal: Radosław Majecki - Mateusz Gancarczyk, Rafał Grodzicki, Krzysztof Kiercz, Leândro -  Maksymilian Banaszewski, Arkadiusz Górka, Krystian Getinger (Piotr Marciniec), Michał Janota, Mateusz Cholewiak (Tomasz Swędrowski) - Dejan Đermanović (Dominik Sadzawicki).

Tychy: Marek Igaz - Maciej Mańka, Marcin Biernat, Daniel Tanżyna, Mateusz Grzybek - Dawid Błanik, Adrian Łuszkiewicz (Paweł Kaczmarczyk), Seweryn Gancarczyk (Łukasz Bogusławski), Piotr Ćwielong, Kamil Zapolnik - Michał Fidziukiewicz.

żółte kartki: Dermanović - Mańka, Fidziukiewicz, S.Gancarczyk, Błanik.

sędziował: Jacek Małyszek (Lublin)