Schalke z 0:4 do 4:4! Szalone Derby Zagłębia Ruhry

Nieprawdopodobne emocje mieliśmy w Derbach Zagłębia Ruhry! Borussia Dortmund prowadziła już w 25. minucie 4:0! Schalke dokonało jednak rzeczy niemalże niemożliwej. W drugiej połowie zdobyło cztery bramki i wyrównało wynik tego meczu.

Spotkanie dla kibiców rozpoczęło się w błyskawicznym tempie. Już po 25. minutach Borussia prowadziła czterema bramkami. W 12. minucie wynik otworzył niezawodny Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk z bliska trafił w bramkarza, piłka następnie trafiła go w rękę i wpadła do siatki. Sędzia Deniz Aytekin zdecydował się jednak uznać tego gola. Pecha miał Benjamin Stambouli, który skierował piłkę do własnej siatki podwyższając prowadzenie Borussii.  Na listę strzelców wpisali się jeszcze Mario Goetze i Raphael Guerreiro.

Kiedy wydawało się, że w tym spotkaniu nie będziemy już mieli emocji w drugiej połowie role się odwróciły. Najpierw Schalke zdobyło dwie bramki za sprawą uderzeń Guido Burgstallera i Amine Harit. Po chwili Borussię osłabił najlepszy strzelec, Aubameyang. Gabończyk w 71. minucie został ukarany żółtą kartką. To dodało skrzydeł gościom. Na pięć minut przed końcem gola kontaktowego strzelił Daniel Caligiuri. Niemiec dał jeszcze nadzieje swojej drużynie. W doliczonym czasie gry doszło do tego, czego nikt się niespodziewał. Schalke wyrównało, a bohaterem został Naldo. Po meczu emocje się nie zakończyły. Chwilę po ostatnim gwizdku doszło do przepychanek między zawodnikami obu zespołów.

W meczu nie grał nadal kontuzjowany Łukasz Piszczek. W pierwszym składzie Freiburga na mecz z Mainz (2:1) wyszedł Bartosz Kapustka. Polak jednak zagrał tylko 46 minut i nie wyszedł na drugą połowę. Cały mecz na ławce spędził inny nasz piłkarz tej drużyny, czyli Rafał Gikiewicz. Podobnie jak Piszczek z powodu kontuzji w Wolfsburgu nie zobaczyliśmy dziś Jakuba Błaszczykowskiego. Jego zespół przegrał 1:2 z Augsburgiem.

Borussia Dortmund - Schalke 04 Gelsenkirchen 4:4 (4:0)
Bramki: Pierre-Emerick Aubameyang 12' Benjamin Stambouli (sam.) 18' Mario Goetze 20' Raphael Guerreiro 25' - Guido Burgstaller 61', Amine Harit 65', Daniel Caligiuri 86', Naldo 90 + 4'

Augsburg – Wolfsburg 2:1 (0:1)