Juventus Turyn wraca do gry! Wysokie zwycięstwo mistrza Włoch

Faworyt meczu Juventus - Crotone mógł być tylko jeden. Stara Dama dość nieoczekiwanie długo forsowała defensywę piętnastej ekipy Serie A i wynik otworzyła dopiero po przerwie. Worek z bramkami rozerwał Mario Mandzukic, a rywali dobili jego koledzy z defensywy. Po raz kolejny punkty zgubiło z kolei piąte w tabeli Lazio.

Przed tygodniem ku zdumieniu wszystkich Juventus uległ Sampdorii 2:3 i oddalił się od ścisłej czołówki Serie A. Mistrz Włoch jednak momentalnie wrócił na zwycięską ścieżkę zdecydowanie ogrywając dużo niżej notowane Crotone 3:0 na własnym boisku.

Goście skutecznie bronili się pierwsze 45 minut, jednak ich obrona skapitulowała zaraz po zmianie stron. Kapitalną główką z rywalem na plecach popisał się Mario Mandzukic, jednak był to wieczór obrońców. Kilka minut później rezultat po zbiórce na dwudziestym metrze mocnym uderzeniem z pierwszej piłki podwyższył Mattia De Sciglio.

Kropkę and i w 71. minucie postawił Mehdi Benatia, którego nogi piłka odnalazła po wielkim zamieszaniu w polu bramkowym gości. Juventus wygrał i do prowadzącego Napoli traci cztery punkty.

Po serii zwycięstw nieco gorzej dzieje się w Rzymie: Lazio nie wygrało po raz drugi z rzędu i powoli traci dystans do podium. W starciu z Fiorentiną gospodarze stracili dwa punkty w ostatnich sekundach meczu, a do podyktowania rzutu karnego potrzebny był VAR. Jedenastkę wykorzystał Khouma Babacar, który odpowiedział na trafienie Stefana de Vrija z pierwszej połowy.

Juventus - Crotone 3:0 (0:0)
Bramki: Mandzukic 52', De Sciglio 60', Benatia 71'

Lazio - Fiorentina 1:1 (1:0)
Bramki: De Vrij 25' - Babacar k. 90+4'