Napoli wymęczyło zwycięstwo i pozostanie na włoskim tronie

Piotr Zieliński nie znalazł tym razem uznania w oczach Mauricio Sarriego i na murawie Dacia Arena w Udine pojawił się dopiero na kwadrans przed końcem. Jego koledzy wcześniej pokonali bramkarza tylko raz, a zwycięstwo Napoli wisiało na włosku, jednak dzięki trzem punktom utrzyma pozycję lidera Serie A. Punkty zgubiła natomiast AS Roma, która tylko zremisowała w Genui.

W razie porażki Napoli mogło stracić pozycję lidera włoskiej Serie A, bowiem znakomitą serię notuje Inter Mediolan. Zespół Mauro Icardiego w sobotę ograł Cagliari i przed meczem Błękitnych był wyżej w tabeli. Na podopiecznych Mauricio Sarriego była więc presja i udało się ją udźwignąć. Spotkanie nie należało jednak do tych łatwych, a ofensywa nie poszalała tak, jak zdążyła nas do tego przyzwyczaić w tym sezonie.

Na ławce rezerwowych mecz rozpoczął Piotr Zieliński, a wygraną zapewnił jego partner z drugiej linii - Jorginho. Brazylijczyk z włoskim paszportem nie trafił z jedenastu metrów, jednak parada Simone Scuffeta nie była przekonująca i 25-latek zdołał dobić piłkę do pustej bramki. Polak pojawił się na boisku w 77. minucie, a jego zespół dowiózł prowadzenie do końca.

Punkty zgubiły natomiast AS Roma i AC Milan. Ekipa z Rzymu prowadziła po trafieniu Stephane'a El Shaarawy'ego, jednak dziesięć minut później czerwoną kartkę ujrzał Daniele De Rossi, a rzut karny na gola zamienił Gianluca Lapadula. Rossoneri zremisowali bezbramkowo z Torino.

Wyniki Serie A z godz. 15:00:

AC Milan - Torino 0:0
Genoa - AS Roma 1:1 (Lapadula k. 70' - El Shaarawy 59'; czerwona kartka: De Rossi 69')
Udinese - Napoli 0:1 (Jorginho 33')