PlusLiga: Emocje w Lubinie. Trefl powrócił w wielkim stylu

W meczu jedenastej kolejki PlusLigi Cuprum Lubin doznał porażki przed własną publicznością w Treflem Gdańsk 2:3 (40:38, 25:19, 18:25, 18:25, 14:16). Mimo, że gospodarze prowadzili już 2:0 nie zdołali rozstrzygnąć spotkania na swoją korzyść. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Damian Schulz .

Do starcia w lepszych humorach podeszli gdańszczanie, którzy w poprzedniej kolejce pokonali Dafi Społem Kielce 3:0. Gorzej zaprezentowali się siatkarze Cuprum, którzy nie ugrali nawet seta w meczu z Indykpolem AZS Olsztyn.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia Trefla 3:1. Lubinianie po błędzie Artura Szalpuka, który atakując dotknął ręką taśmy zdołali wyrównać, a w następnej akcji wyprowadzili kontrę i wyszli na prowadzenie. Kiedy już wydawało się, że gospodarze pewnie zmierzają po zwycięstwo w premierowej odsłonie Łukasz Kaczmarek został zablokowany przez Wojciecha Grzyba. W końcówce obaj rozgrywający dali pokaz gry środkiem. Zarówno para Smoliński - Hain, jak i Nowakowski - Grzyb prezentowała się znakomicie. Po niezwykle emocjonującej końcówce zakończonej wynikiem 40:38 zwycięstwo odnieśli siatkarze Cuprum.

Dokłanie odwrotne rozpoczęcie miała partia druga. Dwupunktowa przewaga na korzyść Lubina utrzymywała się jednak nieco dłużej. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego dogonili rywali dopiero w drugiej części seta, kiedy asem serwisowym popisał się atakujący Damian Schulz. Za sprawą punktowego bloku Przemysława Smolińskiego i asa serwisowego Keitha Puparta lubinianie odskoczyli i utrzymali przewagę do końca wygrywając 25:19.

Walka cios za cios nawiązała się w trzeciej odsłonie. Siatkarze Trefla zbudowali trzypunktową przewagę, którą w mgnieniu oka roztrwonili. Chwilę później gra lubinian kompletnie się posypała i prowadzenie gości wzrosło aż do siedmiu "oczek". Zaliczka ta wystarczyła, aby przedłużyć losy spotkania.

Pierwsza akcja czwartej partii musiała podobać się kibicom obu drużyn. Kilka pięknych obron, a na końcu skuteczny atak Smolińskiego zwiastowały ogromne emocje. Było tak jednak tylko przez chwilę. Końcówkę totalnie zdominowali gdańszczanie i o ostatecznym wyniku musiał zadecydować tie-break.

Trefl Gdańsk fantastycznie zaczął ostatnią odsłonę. Na zmianie stron prowadził 8:5. Wtedy na zagrywce pojawił się Łukasz Kaczmarek i doprowadził do kolejnego już w tym meczu wyrównania. Na nic się to jednak zdało. Asem serwisowym zakończył Schulz i to właśnie on został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

Cuprum Lubin - Trefl Gdańsk 2:3 (40:38, 25:19, 18:25, 18:25, 14:16)
MVP: Damian Schulz

Cuprum Lubin: Piotr Hain, Michał Masny, Keith Pupart, Przemysław Smoliński, Łukasz Kaczmarek, Milos Terzic – Marcin Kryś (libero) – Bartosz Makoś (libero), Maciej Gorzkiewicz, Adrian Patucha, Adam Michalski, Filip Biegun

Trefl Gdańsk: Artur Szalpuk, Wojciech Grzyb, Damian Schulz, Wojciech Ferens, Piotr Nowakowski, James Sanders Tyler – Maciej Olenderek (libero) – Szymon Jakubiszak, Patryk Niemiec, Michał Kozłowski