Podczas jednodniowego turnieju w Kopenhadze oglądaliśmy zmagania sześciu zaproszonych przez organizatorów drużyn z czołówki światowego rankingu. Do walki o nagrody z puli $250,000 stanęli zawodnicy SK Gaming, Astralis, G2 Esports, FaZe Clanu, North i Ninjas in Pyjamas.

 

Choć Astralis ostatecznie wywalczyło „tylko” tytuł wicemistrza imprezy, w pierwszym etapie turnieju to właśnie Duńczycy brylowali umiejętnościami. Skandynawowie wystąpili bez swojej gwiazdy - Nicolaia ‘device’a’ Reedtza - którą zastąpił Dennis ‘dennis’ Edman, a i tak zdołali wygrać niemal wszystkie potyczki grupowe. Spółka Lukasa ‘gla1ve’a’ Rossandera dosłownie zmiażdżyła G2 Esports, Ninjas in Pyjamas, a nawet SK Gaming, wygrała z FaZe Clanem i zremisowała z North. Jak się jednak okazało, reprezentantom Astralis zabrakło nieco animuszu w wielkim finale. W meczu o złote medale Brazylijczycy odpowiednio odpłacili się im za grupowe potknięcie. O tym, jak wyrównany był to jednak mecz, niech poświadczą trzy rozegrane mapy, a także dogrywka potrzebna do rozwiązania wszelkich wątpliwości na Cache.


SK Gaming 2:1 Astralis
Mirage 11:16; Inferno 16:8; Cache 19:16

 

Nietypowo wyglądał pojedynek trzecie miejsce. Gracze FaZe i North zmierzyli się w serii pojedynków solowych na mapach typu „aim”. O tym, kto ostatecznie zgarnie brązowe medale, zadecydować miała suma zdobytych przez drużynę fragów. W przypadku remisu znaczenie przypisywało się ilości wygranych pojedynków jeden na jednego. Zgodnie z zasadami więc - w przypadku rezultatu 42:42 - wygrana przypadła graczom FaZe, którzy wygrali trzy z pięciu konfrontacji. Bo choć w bitwie na karabiny M4 rain przegrał z valde, a snajperską wojnę zdominował nie GuardiaN a cajunb, to NiKo pokonał aizy’ego Deaglem, olofmeister zaprezentował się lepiej od k0nfiga z AK-47 w dłoniach, a karrigan dosłownie zniszczył MSL-a za pomocą CZ75.

 

Klasyfikacja końcowa BLAST Pro Series Copenhagen 2017:
1. miejsce - SK Gaming - $125,000
2. miejsce - Astralis - $50,000
3. miejsce - FaZe Clan - $45,000
4. miejsce - North - $15,000
5. miejsce - G2 Esports - $10,000
6. miejsce - Ninjas in Pyjamas - $5,000

 

To drugie zwycięstwo SK Gaming z Ricardo ‘boltzem’ Prassem w składzie. Wcześniej Latynosi triumfowali podczas EPICENTER w Sankt Petersburgu, pokonując w wielkim finale Virtus.pro.