Piłka nożna

Wasilewski może zadebiutować już w...

To już druga edycja turnieju organizowanego przez fundację Jakuba Błaszczykowskiego „Ludzki Gest”. Po raz drugi przyjaciele oraz koledzy z boiska 97-krotnego reprezentanta Polski zagrają, aby pomóc tym najbardziej potrzebującym.

 

Na parkiecie w częstochowskiej hali będzie można zobaczyć w akcji m.in. Marcina Wasilewskiego, Kamila Wilczka, Dariusza Dudkę, Jerzego Brzęczka oraz rzecz jasna Jakuba Błaszczykowskiego. Nie zabraknie także przedstawicieli innych dyscyplin – Piotra Gacka, Pawła Zagumnego i Artura Siódmiaka oraz gwiazd estrady.

 

- Celem naszej fundacji jest kształtowanie pozytywnych postaw wśród dzieci i młodzieży poprzez wspieranie ich rozwoju, pasji i talentów. Organizując takie wydarzenia jak „Świąteczne Granie z Kubą” zdobywamy dodatkowe fundusze, aby te cele jak najlepiej realizować. Możliwość pomocy dzieciom jest dla mojego brata bardzo ważna. Jak byliśmy młodzi babcia zawsze uczyła nas, że należy pomagać i bardzo się cieszymy, że mamy taką możliwość – mówi brat Kuby, współorganizator turnieju Dawid Błaszczykowski.

 

Piłkarz VfL Wolfsburg często podkreśla, że jego marzeniem byłoby zakończenie piłkarskiej kariery w barwach Wisły Kraków, a więc tam gdzie obecnie występuje Wasilewski. Póki co, obaj panowie, którzy grali ze sobą wielokrotnie z orzełkiem na piersi będą mogli wystąpić wspólnie w szczytnym celu jeszcze w tym roku kalendarzowym.