Górnik Zabrze jest uważany za rewelację Lotto Ekstraklasy. Po 17 meczach z dorobkiem 32 punktów beniaminek wygodnie rozsiadł się na fotelu lidera. W ostatnim meczu "Górnicy" wygrali z Jagiellonią Białystok 3:1, a bohaterem był nie kto inny, jak Igor Angulo. Hiszpan w pierwszym starciu pucharowym z Chojniczanką również dwukrotnie trafiał do siatki rywali. Czy w rewanżu spisze się równie dobrze i przypieczętuje awans Górnika do półfinału?

Chojniczanka zakończyła rundę jesienną na pierwszym miejscu w tabeli Nice 1 Ligi. Ostatni mecz przyniósł im skromne zwycięstwo ze Stomilem Olsztyn 1:0 po bramce Emila Drozdowicza. W Pucharze Polski podopieczni trenera Krzysztofa Brede nie pokazali się z najlepszej strony.

Zabrzanie wygrali w pierwszym meczu 3:1, a wynik mógłby być bardziej okazały, gdyby Rafał Kurzawa wykorzystał rzut karny w 67. minucie. Czy Chojniczanka zdoła się podnieść i podejmie rękawicę w walce o półfinał Pucharu Polski?

Transmisja meczu Górnik Zabrze - Chojniczanka Chojnice od 17:15 w Polsacie Sport. Komentują: Marcin Feddek i Tomasz Hajto