Porażka ekipy Polaków w derbach Werony! 101 minut Jaroszyńskiego w debiucie

W 1/16 finału Pucharu Włoch doszło do derbów Werony. Chievo z Mariuszem Stępińskim i Pawłem Jaroszyńskim przegrało po rzutach karnych z Hellas. W regulaminowym czasie gry było 1:1. Dla drugiego z Polaków był to debiut w barwach Chievo.

Patrząc na tabelę Serie A, faworytem wydawali się piłkarze Chievo, którzy po czternastu kolejkach  byli w środku stawki. Zawodnicy Hellas wyprzedzali jedynie słabiutkie Benevento. Derby rządzą się jednak innymi prawami, w ich bezpośrednim starciu zespół Rolando Marana wygrał 3:2.

W środowe popołudnie również i oni pierwsi wyszli na prowadzenie po golu Sergio Pellissiera. Warto zauważyć, że w barwach gospodarzy od początku mecz zaczęło dwóch Polaków, Stępiński oraz Jaroszyński, dla którego był to debiut w barwach Chievo.

Jednobramkowe prowadzenie utrzymało się do 34. minuty, kiedy przyjezdni wyrównali. Na murawie lepsi byli piłkarze Chievo, ale przez 90 minut nie potrafili potwierdzić swojej przewagi. Stępiński boisko opuścił w 73. minucie. W regulaminowym czasie gry był remis i potrzebna była dogrywka, a jak się później okazało i ona nie przyniosła rozstrzygnięcia.

W 101. minucie drugi z Polaków również zakończył swój występ. Po 120 minutach mecz nadal był nierozstrzygnięty i doszło do serii rzutów karnych. Tam lepsi okazali się piłkarze Hellas, którzy w kolejnej rundzie zagrają z Milanem.

Chievo Werona - Hellas Werona 1:1 (1:1)

Bramki: Pellissier 8 - Fares 34

Rzuty karne: 4:5 Chievo: Pellissier - nietrafiony, Cacciatore, Dainelli, Radovanovic, Inglese - Hellas: Romulo, Fossati, Verde, Tupta, Zuculini

Chievo: Seculin - Cacciatore, Bani, Dainelli, Jaroszyński (Gobbi 101') - Depaoli, Radovanovic, Garritano - Gaudino (Pucciarelli 85') - Stępiński (Inglese 73'), Pellissier

Hellas: Silvestri - Bearzotti, Heurtaux, Souprayen, Felicioli (Verde 72') - Romulo, Fossati, Zuculini, Fares - Bessa (Tupta 90+1'), Lee (Calvano 90+1')

Zółte kartki: Gaudino - Heurtaux, Fossati