Komunikat Zarządu i Rady Nadzorczej MKS:

 

Wspólna walka o przywrócenie siatkarskiego MKS-u Dąbrowa Górnicza na właściwe miejsce trwa. Jest to jednak proces złożony i wymagający czasu, dlatego wszystkim potrzebna jest nie tylko determinacja, ale i cierpliwość w działaniu. Ludziom związanym z MKS-em zależy  na odbudowaniu drużyny, która znów będzie liczyć się nie tylko na polskich parkietach, ale i występowała na europejskich arenach.

 

Zarząd klubu MKS Dąbrowa Górnicza czyni wszelkie starania, aby zapewnić dąbrowskiej drużynie lepszą przyszłość i sprawić, żeby zespół prezentował jakość zgodną z oczekiwaniami całej sportowej części Dąbrowy Górniczej. – Pragnę przypomnieć, że utraciliśmy sponsora tytularnego, co wiązało się z tym, że musieliśmy dopasować finanse do tej sytuacji. To pozwoliło na to, że zespół na ten sezon budowany był na bazie kilku młodych, 18-20-letnich zawodniczek, które w perspektywie dwóch, trzech lat mają powalczyć o wyższe cele – przypomina genezę budowy zespołu na sezon 2017/2018 Prezes MKS-u Robert Koćma.

 

Nie są to słowa rzucone na wiatr. Zmiany odbywają się na kilku płaszczyznach. Dla uporządkowania stanu właścicielskiego Miejskiego Klubu Siatkarskiego, a także dla  wzmocnienia nadzoru w Spółce zostały przeprowadzone zmiany w składzie Rady Nadzorczej. Został powołany nowy Przewodniczący Rady Nadzorczej w osobie Pana Leszka Gniadka. Obecnie skład Rady Nadzorczej  MKS-u jest czteroosobowy. – Strategia na najbliższy okres to przede wszystkim weryfikacja planu naprawczego Spółki pod kątem realizacji przyjętych założeń, zbadanie wszystkich istotnych zagadnień związanych z prowadzoną działalnością, ocena płynności finansowej spółki oraz wypracowanie wspólnego stanowiska, które zagwarantuje rozwój i sukces Klubu. Ponadto sprawą priorytetową dla Rady Nadzorczej i Akcjonariuszy jest zaangażowanie lokalnego biznesu w funkcjonowanie i sprawy Klubu oraz współpraca Klubu z najbliższym otoczeniem społecznym. Jak wiemy integracja społeczności lokalnej w działania sportowe niesie za sobą pozytywne skutki  począwszy od wychowania młodego pokolenia w duchu sportowym, a skończywszy na prowadzeniu zdrowego sportowego trybu życia. Klub pragnie zaprosić Firmy z terenów lokalnych oraz z całej Polski do  intensywnej współpracy. Pragnę podkreślić, iż cenimy sobie partnerstwo  z firmami wyznającymi te same wartości sportowe co MKS. Zaangażowanie Klubu w społeczną odpowiedzialność biznesu niewątpliwie ułatwia budowanie właściwych relacji z naszymi sponsorami – wyjaśnia Przewodniczący Leszek Gniadek.

 

Klub nie zamyka się więc na współpracę z mieszkańcami. Chce odbudować relacje z sympatykami, aby wszyscy grali w jednej drużynie i wspierali bogaty w tradycje siatkarskie MKS. – Kolejną ważną kwestią dla nas jako organu korporacyjnego Spółki jest podniesienie na wyższy poziom relacji pomiędzy Klubem  a społecznością lokalną, ale też pomiędzy Klubem a Sponsorami. Zdajemy sobie sprawę, iż nadszarpnięty wizerunek Klubu wymaga od nas zintensyfikowania działań w relacjach Klub – Kibic. Pragniemy przywrócić prestiż Klubu oraz drużyny na terenie całej Polski. W tym miejscu warto zaznaczyć, iż rok 2017 jest rokiem jubileuszowym Spółki. Obchodzimy 25 -lecie istnienia Klubu, mamy więc za sobą tradycję i doświadczenie, które nas  zobowiązują. Poprzez swoje działania chcemy podnieść znaczenie  patriotyzmu lokalnego, który będzie miał odzwierciedlenie m.in. w prawidłowym wychowaniu młodzieży – dodaje Leszek Gniadek.

 

Trudna sytuacja nikogo nie przerasta przy Alei Róż. Cały czas podejmowane są decyzje, które mają sprawić, że siatkarski MKS znów zacznie liczyć się w Lidze Siatkówki Kobiet. Fani dąbrowskiej drużyny mogą spać spokojnie. Wdrażana jest długofalowa strategia.  – Musimy patrzeć już na przyszły sezon. W Radzie Nadzorczej i kadrze współwłaścicielskiej zaszły zmiany. Pracujemy nad tym, żeby pozyskać nowych sponsorów, aby już w sezonie 2018/19 drużyna MKS-u była silniejsza. Prosimy o wyrozumiałość i patrzenie nie tylko na wyniki, ale i całość naszej pracy nad poprawą sytuacji. Początek sezonu nie jest taki, jakiego wszyscy oczekiwaliśmy, ale jesteśmy dobrej myśli i prosimy o wsparcie dla dziewczyn. Liczę, że ze zdwojoną energią przystąpimy do dalszej, ciężkiej pracy nad odbudowaniem silnej pozycji siatkówki w Dąbrowie Górniczej i dzięki wsparciu także kibiców gra naszych zawodniczek w końcówce pierwszej rundy, a także w fazie rewanżowej poprawi się – dodaje pełen nadziei Prezes Koćma.

 

Jaka będzie najbliższa przyszłość drużyny MKS-u, stara się wyjaśnić także Przewodniczący Rady Nadzorczej Leszek Gniadek.  – Rada Nadzorcza w obecnym składzie przystąpiła do intensywnych prac. Mając na uwadze - przede wszystkim - dobro Klubu, w przeciągu ostatnich 2 miesięcy odbyliśmy 4 posiedzenia. Tematem posiedzeń było omówienie i przygotowanie programu wyjścia z trudnej sytuacji Klubu. Szukamy przyczyn niesatysfakcjonujących wyników, jakie w ostatnim czasie osiąga nasza drużyna. W najbliższym czasie Klub zakomunikuje o powziętych krokach dla wzmocnienia pozycji sportowej Klubu. Modelowym założeniem w przyszłym sezonie  jest walka o najwyższe cele sportowe w tym zdobycie przez naszą drużynę Mistrzostwa Polski – dodał Gniadek.