PŚ w Oestersund: Guzik najlepsza z Polek

Krystyna Guzik zajęła 19., a Weronika Nowakowska - 20. miejsce w sprincie na 7,5 km biathlonowego Pucharu Świata w szwedzkim Oestersund. Były najlepszymi z Polek. Zwyciężyła Niemka Denise Herrmann, przed Francuzką Justine Braisaz i Ukrainką Julią Dżymą.

Na 31. pozycji zawody ukończyła Magdalena Gwizdoń, a Monika Hojnisz uplasowała się na 44. miejscu. Wszystkie zakwalifikowały się do niedzielnego biegu na dochodzenie.

Guzik strzelała bezbłędnie, ale straciła ponad minutę do triumfatorki. Nowakowska spudłowała raz i uzyskała wynik o cztery sekundy gorszy od koleżanki z kadry. Gwizdoń i Hojnisz również miały po jednym niecelnym strzale.

Także Herrmann trafiła dziewięć na dziesięć celów, ale była niezwykle szybka na trasie. To nie zaskakuje, ponieważ Niemka wielokrotnie stawała na podium zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich. W biathlonie rozpoczęła dopiero swój drugi sezon i odniosła pierwsze zwycięstwo.

Liderką klasyfikacji generalnej została Norweżka Synnoeve Solemdal, która w środowym biegu na 15 km zajęła drugie miejsce. Zgromadziła 97 punktów i o jeden wyprzedza trzecią także w środę Dżymę. Guzik, Nowakowska i Gwizdoń zdobyły pierwsze punkty w tym sezonie, Hojnisz na razie pozostaje z zerowym dorobkiem.