Pierwsza porażka PSG w sezonie!

Piłkarze Paris Saint-Germain prezentują w tym sezonie wyjątkową formę, ale jedno jest pewne: nie skończą ligi niepokonani! W sobotę receptę na Neymara i spółkę znalazł Strasbourg.

W Ligue 1 paryżanie strzelali średnio ponad trzy gole na mecz, a w ostatniej kolejce pokonali na wyjeździe AS Monaco 2:1. Wcześniej ograli też Olympique Lyon, więc wydawało się, że najtrudniejsze przeszkody - przynajmniej do wiosny - zostały pokonane. Okazało się jednak, że potknięcie przyszło w najmniej spodziewanym momencie, bo na Stade de la Meinau w Strasburgu.

Strasbourg długo znajdował się pod kreską, ale od kilku tygodni prezentuje naprawdę niezłą formę, a do wyników doszedł też bardzo efektowny styl. Beniaminek gra widowiskowy futbol dla oka, stąd tez rywalizacja z PSG zapowiadała się ciekawie. Choć gigantyczną przewagę mieli wicemistrzowie Francji, to gospodarze wykazali się większą skutecznością.

Na samym początku meczu piłkarze PSG sygnalizowali spalonego przy rzucie wolnym, ale sędzia nie przerwał gry. Wykorzystał to Joia Nuno Da Costa, który strzałem głową zdobył bramkę. Jeszcze przed przerwą wyrównał Kylian Mbappe, kończąc ładną akcję Neymara i Adriena Rabiota.

Po przerwie to ponownie gospodarze wyszli na prowadzenie: Stephane Bahoken uciekł obrońcom i pokonał Alphonse'a Areolę. Mimo naporu PSG i tego, że Unai Emery posłał do boju Edinsona Cavaniego, wynik nie uległ już zmianie

Wydawałoby się niezniszczalne PSG przegrało pierwszy mecz w sezonie!

Strasbourg - PSG 2:1 (1:1)

Bramki: Da Costa 13, Bahoken 65 - Mbappe 42.

Strasbourg: Kamara (72 Oukidja) - Lala, Mangane, Kone, Seka - Aholou, Lienard, Martin - Da Costa (86 Grimm), Bahoken (82 Saadi), Terrier.

PSG: Areola - Alves, Marquinhos, Kimpembe, Berchiche - Pastore (81 Lo Celso), Rabiot, Draxler (80 Verratti) - Di Maria (75 Cavani), Mbappe, Neymar.

Żółte kartki: Da Costa, Lienard, Saadi, Martin - Berchiche, Neymar, Kimpembe.