Alpejski PŚ: Hirscher wygrał gigant w Beaver Creek

Austriak Marcel Hirscher wygrał slalom gigant alpejskiego Pucharu Świata w amerykańskim Beaver Creek. Drugie miejsce zajął Norweg Henrik Kristoffersen, a trzecie prowadzący po pierwszym przejeździe Niemiec Stefan Luitz. Polacy nie startowali.

Hirscher, który w ostatnich sześciu latach zdobył Puchar Świata i cztery razy małą Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji slalomu giganta, wygrał 46. pucharowe zawody. Na półmetku zajmował trzecie miejsce, ze stratą 0,39 s do Luitza i 0,10 do Amerykanina Teda Ligety'ego.

W drugim przejeździe Austriak uzyskał najlepszy wynik i o 0,88 s wyprzedził Kristoffersena, który awansował z 10. na drugie miejsce. Luitz uzyskał dopiero 21. rezultat, ale utrzymał pozycję na podium.

Alpejczycy po raz pierwszy w tym sezonie rywalizowali w slalomie gigancie. Inauguracyjne zawody w Soelden zostały odwołane z powodu złych warunków pogodowych.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ utrzymał Norweg Kjetil Jansrud, który w niedzielę nie zakwalifikował się do drugiego przejazdu.