Inter liderem Serie A po rozbiciu rywala. Debiut Polaka w Serie A

Inter pewnie pokonał przed własną publicznością Chievo 5:0 i awansował na pierwsze miejsce w Serie A. Przewaga nad Napoli i Juventusem jest jednak minimalna...

Po porażce Napoli z Juventusem w piątkowym hicie, Inter mógł awansować na pierwsze miejsce w tabeli Serie A. Na San Siro przyjechało Chievo, które było jednak tylko tłem dla świetnie dysponowanych piłkarzy z Mediolanu. Już do przerwy było 2:0, a gole Ivana Perisica i Mauro Icardiego były najniższym wymiarem kary. W drugiej połowie hat-tricka skompletował Chorwat, a jedno trafienie dorzucił Milan Skriniar.

W 87. minucie na boisku w barwach Chievo pojawił się Paweł Jaroszyński, dla którego był to debiut w Serie A. Inter jest w pierwszy w tabeli, lecz nad Napoli ma tylko punkt przewagi, a nad Juventusem - 2.

Serię czterech meczów bez zwycięstwa przerwała Fiorentina, pewnie pokonując Sassuolo 3:0.