PLK: Mecz medalistów dla Stali!

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. pokonała Polski Cukier Toruń 76:70 w niedzielnym meczu PLK. To był kolejny świetny występ Aarona Johnsona, który zanotował 14 punktów i sześć asyst.

Początek spotkania był trochę lepszy dla gospodarzy, ale torunianie błyskawicznie doprowadzili do remisu, a po akcji Glenna Coseya zdobywali przewagę. Spotkanie było cały czas wyrównane, a dość szybko swoje pierwsze punkty (z linii rzutów wolnych) notował Kevinn Pinkney. Późniejszy dobry fragment gry Krzysztofa Sulimy dawał jednak siedmiopunktowe prowadzenie torunianom. Końcówka należała do Coseya - po 10 minutach było 23:14. Od początku drugiej kwarty BM Slam Stal odrabiała straty, a dzięki efektownej akcji Mateusza Kostrzewskiego zbliżyła się na cztery punkty. Późniejsze trójki Richardsona i Ochońki doprowadziły nawet do remisu. Cosey znowu miał swój rewelacyjny fragment - dzięki niemu to Polski Cukier wygrywał po pierwszej połowie 38:34.

Zaraz na początku trzeciej kwarty ostrowianie doprowadzili do remisu. Obydwie drużyny grały w rytmie kosz za kosz, chociaż to ekipa trenera Dejana Mihevca ponownie potrafiła zdobywać niską przewagę. Bardzo dobrze radził sobie Karol Gruszecki, a po 30 minutach Polski Cukier wygrywał trzema punktami. BM Slam Stal w ostatniej kwarcie się nie poddawała! Po efektownym alley-oopie Johnson-Łapeta gospdoarze wyszli na minimalne prowadzenie. Goście mieli swoje problemy w ataku, a to sprawiało, że końcówka była niezwykle zacięta. Kluczowe punkty notował Aaron Johnson, a skuteczne rzuty wolne dodawali Richardson i Chyliński. Ostatecznie ekipa trenera Emila Rajkovicia zwyciężyła 76:70.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Aaron Johnson z 14 punktami i sześcioma asystami. W ekipie gości wyróżniał się Karol Gruszecki z 19 punktami, 7 zbiórkami i 3 asystami.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Polski Cukier Toruń 76:70 (14:23, 20:15, 21:20, 21:12)

BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Aaron Johnson 14, D.J. Richardson 12, Adam Łapeta 10, Łukasz Majewski 10, Michał Chyliński 9, Jure Skific 6, Mateusz Kostrzewski 6, Tomasz Ochońko 5, Kevin Pinkney 4, Grzegorz Kulka 0

Polski Cukier Toruń: Karol Gruszecki 19, Glenn Cosey 16, Aaron Cel 9, Łukasz Wiśniewski 6, Cheikh Mbodj 6, Krzysztof Sulima 6, Bartosz Diduszko 5, Tomasz Śnieg 2, Aleksaner Perka 0