Powrót Waczyńskiego, zwycięstwo Unicai

Adam Waczyński po 10 dniach przerwy spowodowanej kontuzją nogi powrócił do składu Unicai Malaga, która w 10. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy koszykarzy pokonała 86:74 Joventut Badalona, z Tomaszem Gielo w składzie.

W rywalizacji reprezentantów Polski lepszy był Gielo. W 27 minut zdobył 10 pkt i miał siedem zbiórek. Waczyński w 16 minut uzyskał dwa punkty i miał dwie zbiórki.

Unicaja jest ósma w tabeli z bilansem 5-5, a Joventut - 3-9 i jeden zaległy mecz - zajmuje 15. pozycję.

Dobry mecz w barwach Tecnyconta Saragossa rozegrał Michał Michalak. Rzucił 10 pkt w 11 minut przeciw Barcelonie, ale jego ekipa była gorsza na własnym parkiecie, przegrywając 86:99.

Przemysław Karnowski zdobył dziewięć punktów dla Morabanc Andora, ale jego zespół przegrał z trzecim wtabeli BC Valencia 87:89.

Morabanc zajmuje 12. lokatę, a Tecnyconta 13.; obydwa mają ten sam bilans 4-6.

W sobotę Mateusz Ponitka był liderem Iberostaru Teneryfa w wygranym spotkaniu z Sewillą 87:70. Uzyskał 19 pkt i siedem zbiórek. Iberostar (bilans 5-5) jest dziewiąty.

Prowadzi w tabeli Real Madryt, który przegrał tylko raz w 10 meczach.