Europejskie puchary w koszykówce: Stelmet i Rosa wracają na parkiety

Po trzech tygodniach przerwy spowodowanej meczami eliminacji mistrzostw świata na parkiety wracają zespoły walczące w Lidze Mistrzów FIBA. Koszykarze Rosy Radom zmierzą się we wtorek w Lublanie z Olimpiją, a Stelmet BC Zielona Góra podejmie w środę czeski Nymburk.

Rosa w 6., poprzedniej kolejce grupy C we własnej hali przegrała z SIG Strasbourg 63:74 i tak jak słoweńska Olimpija ma jedno zwycięstwo w dorobku.

Stelmet BC, który ma bilans 2-4, zmierzy się w grupie D z mistrzem Czech, wzmocnionym niedawno byłym reprezentantem Polski, a obecnie Kosowa Dardanem Berishą. Ekipa z Nymburka ma o jedno zwycięstwo więcej od zielonogórzan.

- Wiem od asystentów, którzy robili już skauting rywala, że charakter gry Nymburka jest podobny do stylu samego Dardana Berishy - szybka koszykówka, dużo akcji indywidualnych i rzut za trzy punkty. Musimy być gotowi właśnie na takie akcje rywali. Myślę, że Dardan znakomicie się wkomponuje w ich ekipę - powiedział trener Stelmetu BC Artur Gronek.

W ostatniej kolejce przed przerwą na mecze eliminacji MŚ Stelmet przegrał na wyjeździe z Nnaterr 82:95, a CEZ Nymburk pokonał BC Ostenda 86:72.

W Eurolidze koszykarek Wisła CanPack zmierzy się w 7. kolejce w Stambule z Fenerbahce. Krakowianki mają bilans 1-5, a turecki klub wygrał cztery z sześciu spotkań. Liderką Fenerbahce jest Serbka Ana Dabovic, która zdobywa średnio 14,7 pkt, ma 2,5 zbiórek i 2,0 asyst.

Jeszcze trudniejszego rywala będzie miał w tej kolejce CCC Polkowice. Zawodniczki z Dolnego Śląska podejmą broniące trofeum koszykarki rosyjskiego Dynama Kursk. Jedyny niepokonany zespół w Eurolidze w ostatniej kolejce rozgromił inną czołową ekipę - Galatasaray Stambuł 102:45.

Polkowiczanki natomiast po dwóch z rzędu sukcesach uległy w 6. kolejce na wyjeździe belgijskiemu Castors Braine 76:83.