PlusLiga: Zacięte starcie w Olsztynie

W ostatnim meczu 12. kolejki PlusLigi siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wygrali z Łuczniczką Bydgoszcz 3:2. Gospodarze przegrywali już 1:2, zdołali jednak doprowadzić do tie-breaka, w którym wygrali 15:12.

Premierowa odsłona miała jednostronne oblicze. Grający skutecznie w ataku gospodarze szybko zaczęli budować przewagę (7:3, 9:5, 13:7). W końcówce dystans wzrósł do dziesięciu oczek (22:12), a seta zakończył atak Jakuba Kochanowskiego (25:15).

Set numer dwa rozpoczął się po myśli Łuczniczki, a skutecznie w jej szeregach prezentował się Bartosz Filipak (0:2, 4:5). Goście przez pewien czas utrzymywali minimalną przewagę, jednak w środkowej części seta siatkarze z Olsztyna zaczęli odzyskiwać inicjatywę, w czym pomogły im błędy rywali (18:15). Wydawało się, że po asie serwisowym Jana Hadravy gospodarze przybliżyli się do zwycięstwa, jednak cztery kolejne piłki padły łupem bydgoszczan, którzy ostatecznie wygrali tę odsłonę (23:25). Goście uzyskali kluczowe punkty po błędach własnych rywali.

Trzecia partia miała podobną historię jak poprzednia. Rozpoczęła się od przewagi skutecznych w ataku siatkarzy z Bydgoszczy (3:5, 7:12), później gospodarze przejęli inicjatywę i zdołali odrobić straty. Po bloku Kochanowskiego było 20:20, później gospodarze prowadzili 23:22, seta wygrali jednak przyjezdni, którzy zakończyli tę partię skutecznym blokiem (24:26).

Gospodarze znaleźli się pod ścianą, w czwartym secie wyraźnie jednak przeważali. Dzięki zagrywkom Hadravy uzyskali prowadzenie już na początku (6:2). Później utrzymywali ją dzięki skutecznej grze Robberta Andringi i Hadravy (12:6, 16:9). W końcówce nie było wielkich emocji, gospodarze pewnie wygrali 25:19 i doprowadzili do tie-breaka. W nim wynik długo wynik oscylował wokół remisu (5:5, 7:7, 11:11). Kluczowe akcje wygrali jednak gospodarze (15:12) i to oni zgarnęli dwa punkty. MVP: Paweł Woicki.

Indykpol AZS Olsztyn – Łuczniczka Bydgoszcz 3:2 (25:15, 23:25, 24:26, 25:19, 15:12).

Indykpol AZS: Robbert Andringa, Jan Hadrava, Jakub Kochanowski, Tomas Rousseaux, Paweł Woicki, Miłosz Zniszczoł – Michał Żurek (libero) oraz Adrian Buchowski, Mateusz Kańczok, Daniel Pliński, Blake Scheerhoorn.
Łuczniczka: Metodi Ananiew, Bartosz Filipiak, Eduardo Goas, Wojciech Jurkiewicz, Jakub Rohnka, Michał Szalacha – Adam Kowalski (libero) oraz Kacper Bobrowski, Paweł Gryc, Piotr Sieńko.

Pozostałe mecze 12. kolejki PlusLigi:

2017-12-01: Asseco Resovia Rzeszów – Onico Warszawa 0:3 (23:25, 23:25,17:25)
2017-12-02: Trefl Gdańsk – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:16, 25:17, 27:25)

2017-12-02: Jastrzębski Węgiel – GKS Katowice 3:1 (19:25, 25:20, 25:19, 25:22)
2017-12-02: PGE Skra Bełchatów – Espadon Szczecin 3:1 (25:16, 25:22, 23:25, 25:21)
2017-12-02: Aluron Virtu Warta Zawiercie – MKS Będzin 3:1 (22:25, 25:23, 25:19, 25:17)
2017-12-02: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Dafi Społem Kielce 3:0 (25:14, 25:14, 25:18)
2017-12-03: Cuprum Lubin – Cerrad Czarni Radom 2:3 (19:25, 25:21, 26:24, 16:25, 10:15)