Siatkówka

Wlazły: Zaczynamy z tym samym celem

Dąbrowianki wygrały w tym sezonie jedno z ośmiu spotkań. W sobotę na wyjeździe przegrały z Impelem Wrocław 1:3 i był t ostatni mecz Śliwy w roli pierwszego trenera.

 

W poprzednim sezonie MKS miał walczyć o podium, a zakończył go na piątym miejscu. Przed obecnymi rozgrywkami zespół został zmieniony i odmłodzony. Podpisano z młodymi zawodniczkami 2-3 letnie umowy. Sukcesem miało być miejsce w czołowej szóstce, a w kolejnych sezonach planowano włączenie się do walki o czołowe lokaty.

 

Śliwa podkreślała, że jej drużyna dopiero będzie zbierała doświadczenia i trzeba być dla niej wyrozumiałym.

 

Działacze klubu postanowili pod koniec listopada rozpocząć proces zmian. Pierwszym ruchem było zatrudnienie środkowej Natalii Perlińskiej, grającej ostatnio w BKS Stal Bielsko-Biała. Zastąpiła w składzie kontuzjowaną Aleksandrę Sikorską. Trwają poszukiwania przyjmującej, a we wtorek zmieniono szkoleniowca.

 

- Byliśmy świadomi, że to będzie dla zespołu trudny sezon, ale takiego startu w rozgrywkach nie zakładaliśmy – powiedział PAP prezes MKS Robert Koćma.

 

Jego zdaniem drużyna ma potencjał, ale wymaga odbudowy psychicznej. Śliwa przejęła MKS w lutym po Juanie Manuelu Serramalerze, z którym działacze postanowili się rozstać po 2,5 roku. Była rozgrywająca reprezentacji Polski była asystentką Argentyńczyka.

 

- Uważam, że nowy szkoleniowiec będzie wzmocnieniem zespołu i zmiana koncepcji gry drużyny zaowocuje poprawą pozycji MKS w lidze – ocenił Koćma w klubowym komunikacie.

 

Ze stojącego przed nim wyzwania zdaje sobie sprawę Stelmach. - Poświęciłem siatkówce ponad połowę swojego życia i mam za sobą także prowadzenie zespołu kobiecego. Przede mną spore wyzwanie, ale w życiu nic nie przychodzi łatwo. Podjąłem się tej misji i będę wymagał od siebie, współpracowników i siatkarek jak najwięcej, żeby MKS pozostał w ekstraklasie i odniósł sukces. Czeka nas ciężka praca, drużyna jest po kilku porażkach. Zaczynamy od zera, ale wierzę, że cały zespół w końcu zadziała – powiedział nowy trener.

 

45-letni Stelmach występował jako rozgrywający m.in. w klubach włoskich, AZS Częstochowa, AZS Olsztyn, Banimeksie Będzin.

Był sześć razy mistrzem kraju. Rozegrał 306 meczów w reprezentacji, m.in na igrzyskach w Atlancie i Atenach oraz na mistrzostwach świata.

 

Pracował jako drugi trener z siatkarzami MKS-u Banimex Będzin i BBTS-u Bielsko-Biała, ostatnio prowadził żeński zespół KU AZS Politechniki Opolskiej, który występował w pierwszej lidze.