Pewne awansu są: Arsenal Londyn, AC Milan, Olympique Lyon, Atalanta Bergamo, Villarreal, Dynamo Kijów (Tomasz Kędziora), Partizan Belgrad, SC Braga, FCSB Bukareszt (wcześniejsza nazwa Steaua), Viktoria Pilzno, Red Bull Salzburg, Oestersunds, Lazio Rzym, OGC Nice, Zenit Saint Petersbourg i Real Sociedad San Sebastian.

Rozstrzygnięcia zapadły już w pięciu z dwunastu grup, tj. awans wywalczyły ekipy z gr. B (Dynamo, Partizan), E (Atalanta, Lyon), G (FCSB Bukareszt, Viktoria Pilzno), K (Lazio, Nice), L (Zenit, Real Sociedad).

Najciekawiej z kolei będzie w spotkaniach gr. F, w której żaden z klubów nie jest pewny gry w dalszej fazie LE. Przed decydującą kolejką prowadzi mołdawski Sheriff Tyraspol (w eliminacjach nie dała mu rady Legia Warszawa) - 9 pkt, drugi jest Lokomotiw Moskwa - 8, a trzeci FC Kopenhaga - 6. W czwartek Duńczycy podejmą Sheriffa, zaś Lokomotiw (kontuzjowany jest Maciej Rybus) zmierzy się na wyjeździe z pozostającym bez zwycięstwa czeskim FC Zlin.

Blisko awansu jest bułgarski zespół Jacka Góralskiego Łudogorec Razgrad (8 pkt). Zajmuje drugie miejsce w gr. C, mając trzy punkty przewagi nad trzecim Istanbul Basaksehir. W 6. kolejce Łudogorec zagra w Niemczech z Hoffenheim (4 pkt), a Istanbul Basaksehir podejmie SC Braga (10).

W gr. H o promocję z drugiego miejsca rywalizują trzy drużyny: FC Koeln, Crvena Zvezda Belgrad (po 6 pkt) i BATE Borysów (5). Kluczowy mecz rozegrany zostanie dwiema pierwszymi drużynami w stolicy Serbii. Z kolei pewny już awansu Arsenal Londyn zagra z rywalami z Białorusi.

Wśród najsłabszych w rozgrywkach jest angielski Everton, który zgromadził zaledwie punkt w gr. E (remis i cztery porażki).

Do 24 klubów LE w 1/16 finału dołączy osiem z trzecich pozycji w grupach Ligi Mistrzów.

Program 6. kolejki Ligi Europejskiej:

czwartek, 7 grudnia:

grupa A
Slavia Praga - FK Astana (godz. 19.00)
Villarreal - Maccabi Tel Awiw (19.00)

tabela:
                       M Z R P bramki pkt
1. Villarreal          5 3 2 0  10-5  11-awans
2. Slavia Praga        5 2 2 1   6-5   8  
3. FK Astana           5 2 1 2   9-7   7  
4. Maccabi Tel Awiw    5 0 1 4   0-8   1

grupa B
Young Boys Berno - Skenderbeu Korcza (19.00)
Dynamo Kijów - Partizan Belgrad (19.00)

1. Dynamo Kijów        5 3 1 1  11-8  10-awans
2. Partizan Belgrad    5 2 2 1   7-5   8-awans  
3. Skenderbeu Korcza   5 1 2 2   5-8   5  
4. Young Boys Berno    5 0 3 2   5-7   3

grupa C
Istanbul Basaksehir - SC Braga (19.00)
Hoffenheim - Łudogorec Razgrad (19.00)

1. SC Braga            5 3 1 1   8-6  10-awans
2. Łudogorec Razgrad   5 2 2 1   6-4   8
3. Istanbul Basaksehir 5 1 2 2   5-7   5
4. Hoffenheim          5 1 1 3   7-9   4

grupa D
HNK Rijeka - AC Milan (19.00)
Austria Wiedeń - AEK Ateny (19.00)

1. AC Milan            5 3 2 0 13-4   11-awans
2. AEK Ateny           5 1 4 0  6-5    7
3. HNK Rijeka          5 1 1 3  9-12   4
4. Austria Wiedeń      5 1 1 3  9-16   4

grupa E
Apollon Limassol - Everton (19.00)
Atalanta Bergamo - Olympique Lyon (19.00)

1. Atalanta Bergamo    5 3 2 0 13-4   11-awans
2. Olympique Lyon      5 3 2 0 11-3   11-awans
3. Apollon Limassol    5 0 3 2  5-11   3  
4. Everton             5 0 1 4  4-15   1

grupa F
FC Kopenhaga - Sheriff Tyraspol (19.00)
FC Zlin - Lokomotiw Moskwa (19.00)

1. Sheriff Tyraspol    5 2 3 0  4-2    9
2. Lokomotiw Moskwa    5 2 2 1  7-4    8
3. FC Kopenhaga        5 1 3 1  5-3    6
4. FC Zlin             5 0 2 3  1-8    2

grupa G
Hapoel Beer-Shewa - Viktoria Pilzno (21.05)
FCSB Bukareszt - FC Lugano (21.05)

1. FCSB Bukareszt      5 3 1 1  8-5   10-awans
2. Viktoria Pilzno     5 3 0 2 11-8    9-awans
3. FC Lugano           5 2 0 3  7-10   6
4. Hapoel Beer-Szewa   5 1 1 3  5-8    4

grupa H
Crvena Zvezda Belgrad - FC Koeln (21.05)
Arsenal Londyn - BATE Borysów (21.05)

1. Arsenal Londyn      5 3 1 1  8-4   10-awans
2. FC Koeln            5 2 0 3  7-7    6
3. Crvena Zvezda       5 1 3 1  2-2    6
4. BATE Borysów        5 1 2 2  6-10   5

grupa I
Vitoria Guimaraes - Konyaspor (21.05)
Olympique Marsylia - Red Bull Salzburg (21.05)

1. Red Bull Salzburg   5 3 2 0  7-1   11-awans
2. Olympique Marsylia  5 2 1 2  4-4    7
3. Konyaspor           5 1 2 2  3-5    5
4. Vitoria Guimaraes   5 1 1 3  4-8    4

grupa J
Hertha Berlin - Oestersunds FK (21.05)
Zoria Ługańsk - Athletic Bilbao (21.05)

1. Ostersunds FK       5 3 1 1  7-3   10-awans
2. Athletic Bilbao     5 2 2 1  6-5    8
3. Zoria Ługańsk       5 2 0 3  3-7    6
4. Hertha Berlin       5 1 1 3  5-6    4

grupa K
Vitesse Arnhem - OGC Nice (21.05)
SV Zulte-Waregem - Lazio Rzym (21.05)

1. Lazio Rzym          5 4 1 0  10-4  13-awans
2. OGC Nice            5 3 0 2  12-6   9-awans
3. SV Zulte-Waregem    5 1 1 3   5-11  4
4. Vitesse Arnhem      5 0 2 3   4-10  2

grupa L
Real Sociedad - Zenit St. Petersburg (21.05)
Vardar Skopje - Rosenborg Trondheim (21.05)

1. Zenit St Petersburg  5 4 1 0  14-4  13-awans
2. Real Sociedad        5 4 0 1  15-3  12-awans  
3. Rosenborg Trondheim  5 1 1 3   5-10  4
4. Vardar Skopje        5 0 0 5   2-19  0