Przygotowania żużlowcy Sparty rozpoczęli od kompleksowych badań i testów wydolnościowych na Akademii Wychowania Fizycznego. Odpowiadający we wrocławskim klubie za przygotowanie fizyczne zawodników Mariusz Cieśliński przyznał, że program treningowy został bardzo skrupulatnie przygotowany.

 

„Będziemy codziennie spędzać razem po kilka godzin. Jednostki treningowe są opracowane tak, aby było efektywnie, ale bez monotonii. Naszą główną bazą będzie Stadion Olimpijski, gdzie mamy profesjonalnie wyposażoną salę treningową, ale będziemy też sporo biegać i ćwiczyć na siłowni. W planach mamy też squasha, gokarty, pitbike, paint ball i wiele innych zajęć” – dodał.

 

Sparta będzie trenować we Wrocławiu do końca stycznia, a później w planach jest zgrupowanie w górach. Dobrucki przyznał, że intensywność zajęć i spędzanie razem dużo czasu ma nie tylko budować formę fizyczną. „Spędzamy intensywnie cały dzień, a później odpoczywamy i regenerujemy siły także razem. Nie ukrywam, że nasze spotkania mają duże znaczenie, jeżeli chodzi o budowanie atmosfery w drużynie” – wyjaśnił trener Betardu.

 

Na razie nie ma jeszcze z zespołem Rosjanina Gleba Czugunowa i Australijczyka Maksa Fricke. Obaj mają zjawić się we Wrocławiu w przyszłym tygodniu.