Liga Europy: Arsenal rozgromił BATE, drużyna Olkowskiego za burtą

W ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Europy Arsenal rozgromił BATE aż 6:0. W innym spotkaniu tej grupy Crvena Zvezda wygrała z FC Koeln 1:0 i tym samym wyrzuciła Niemców z Pawłem Olkowskim w składzie z tegorocznych rozgrywek.

Przed ostatnią serią gier o awans nadal biły się Athletic, BATE, Crvena Zvezda, Koeln, Konyaspor, Marsylia, Vitoria Guimares i Zoria Ługańsk. Happy-endem walka zakończyła się tylko dla Basków, Serbów i Francuzów.

Arsenal w grupie H rozbił u siebie BATE 6:0. Już po pierwszej połowie Białorusini pozbawieni byli wszelkich złudzeń, bo Anglicy prowadzili 3:0 po bramkach Mathieu Debuchy'ego, Theo Walcotta i Jacka Wilshere'a. Po przerwie kolejne gole dołożyli Olivier Giroud i Mohamed Eleny, a samobójcze trafienie zaliczył Denis Polyakov. Z kolei Koeln Olkowskiego przegrało z Crveną 1:0, a cenną bramkę zdobył Slavoljub Srnic. Polak przebywał na boisku do 65. minuty. Niemcy tą porażką pożegnali się z tegoroczną edycją europejskich rozgrywek.

Pierwszy raz na własnym stadionie w tej edycji Ligi Europy nie wygrała Marsylia. Francuzi zremisowali bezbramkowo w grupie I z Salzburgiem, ale pomimo to awansowali razem z Austriakami do kolejnej rundy. W drugim meczu grupy Vitoria Guimares zremisowała 1:1 z Konyasporem, ale rezultat ten nie miał już żadnego znaczenia dla losów tej grupy.