Największym zaskoczeniem czwartkowych rozgrywek było zwycięstwo Rijeki nad Milanem. Włosi zapewnili sobie jednak awans już przed rozpoczęciem tego meczu. Zwycięstwo nie wystarczyło Chorwatom do tego, by wywalczyć miejsce w kolejnej fazie rozgrywek.

Dynamo Kijów mogło być spokojne o wynik czwartkowego meczu. Drużyna Tomasza Kędziory miała awans w kieszeni, a mimo to zaprezentowała się z najlepszej strony i wygrała z Partizanem Belgrad 4:1. Polski obrońca spędził na boisku pełne 90 minut. Do grona Polaków, którzy zdołali wywalczyć awans dołączył Jacek Góralski. Jego Łudogorec Razgrad zremisował 1:1 z Hoffenheimem, a to wystarczyło do uzyskania promocji do dalszych rozgrywek. Pomocnik Biało-Czerwonych został zmieniony po 45 minutach. W grze po zwycięstwie 2:0 nad Fastavem Zlin pozostaje także Lokomotiv Moskwa Macieja Rybusa.

Wcześniej awans wywalczyły sobie zespoły: Arsenal Londyn, AC Milan, Olympique Lyon, Atalanta Bergamo, Villarreal, Dynamo Kijów, Partizan Belgrad, SC Braga, FCSB Bukareszt, Viktoria Pilzno, Red Bull Salzburg, Oestersunds, Lazio Rzym, OGC Nice, Zenit Saint Petersbourg i Real Sociedad San Sebastian.