PŚ w biathlonie: Zwycięstwo Johannesa Boe w sprincie w Hochfilzen

Johannes Thingnes Boe był bezkonkurencyjny w piątkowym sprincie na 10 km biathlonowego Pucharu Świata w Hochfilzen. Norweg miał czas lepszy o 12,1 s od drugiego Francuza Martina Fourcade'a, lidera klasyfikacji generalnej. Polacy zajęli odległe lokaty.

Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Słowenii Jakov Fak, który miał 35,4 s straty do Boe. Cała trójka była bezbłędna na strzelnicy

Było to 15. zwycięstwo w karierze trzykrotnego mistrza świata, a drugie w tym sezonie. Norweg miał 20 s przewagi nad Fourcade'em po drugim strzelaniu i Francuz nie zdołał już odrobić tej straty, choć zmniejszył ją prawie o połowę. To może mieć znaczenie w sobotę, gdy odbędzie się rywalizacja w biegu na dochodzenie.

Fourcade, zdobywca Pucharu Świata w ostatnich sześciu sezonach, utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Ma 216 punktów i piątkowego zwycięzcę wyprzedza o 38. Trzeci jest Fak - 162 pkt.

Najlepszy z Polaków Grzegorz Guzik uzyskał 76. wynik. Andrzej Nędza-Kubiniec zajął 87., a Łukasz Szczurek - 93. miejsce. Żaden z nich nie zakwalifikował się do sobotniego biegu. Sklasyfikowano 108 biathlonistów.

O godz. 14.15 na dystansie 7,5 km powalczą kobiety, w tym cztery Polki.