Piłka nożna

To już pewne! Guilherme odejdzie z Legii...

Wszyscy dobrze wiedzą, kogo Legia podkupiła Jagiellonii w ostatnich latach. Michał Pazdan został jednym z najlepszych zawodników przy Łazienkowskiej i został filarem reprezentacji Polski. Jak donosi Przegląd Sportowy, tym razem warszawski klub planuje wzmocnić ofensywę kosztem zespołu z Podlasia.
 
Fedor Cernych od momentu trafienia do Białegostoku latem 2015 roku jest jedną z kluczowych postaci zespołu. W barwach czwartego zespołu Ekstraklasy Cernych ma na swoim koncie 87 występów, w których zanotował 20 bramek i tyle samo asyst. Ubiegłe rozgrywki zakończył z imponującym bilansem 12 goli, 9 asyst, a w tym może się popisać trzema trafieniami i sześcioma decydującymi podaniami.
 
Kontrakt reprezentanta Litwy wygasa w 2018 roku, nie ma on w planie go przedłużać. Już zimą będzie mógł więc negocjować z innymi klubami. Legia po odejściu Guilherme będzie z pewnością szukała wzmocnień w ofensywie, a bramkostrzelny 26-latek wydaje się idealną opcją. Legia może zaoferować mu znacznie wyższe zarobki, niż te w Białymstoku.
 
Ostatnio mówiło się o zainteresowaniu klubów tureckich i chorwackich, jednak Cernych dobrze czuje się w Polsce. 37-krotny reprezentant Litwy kilka dni temu został wybrany zawodnikiem roku w swoim kraju.