Asysta Glika, szalona pogoń AS Monaco!

AS Monaco przegrywało już 0:2 z Troyes i mało kto spodziewał się, że mistrzowie Francji zdobędą jakiekolwiek punkty. W ostatnich dwudziestu minutach gospodarze strzelili jednak trzy gole i rzutem na taśmę zanotowali zwycięstwo. Asystę przy zwycięskim golu zapisał na koncie Kamil Glik.

W ostatniej kolejce AS Monaco przerwało serię trzech meczów bez zwycięstwa i skromnie ograło Angers 1:0. Nie był to oczywiście występ na miarę takiego z poprzedniego sezonu, ale kibice z pewnością liczyli na wzrost formy. W tygodniu lepsze w Lidze Mistrzów okazało się FC Porto, a w sobotę na Stade Louis II przyjechało Troyes.

Troyes, które nie wygrało czterech kolejnych spotkań wyjazdowych, sensacyjnie wyszło jednak na prowadzenie za sprawą Suk Hyun-Juna. Ten sam zawodnik podwyższył wynik tuż po przerwie. Gospodarze w końcu wzięli się do pracy i za sprawą samobójczego trafienia Mathieu Deplagne'a wrócili do gry. W 86. minucie wyrównał Guido Carrillo, a trzy minuty później ten sam piłkarz przesądził o zwycięstwie mistrzów Francji.

Asystę przy zwycięskim golu zapisał na koncie Kamil Glik.