LSK: Developres SkyRes Rzeszów rozbił Chemika Police

Chemik Police przegrał z Deveopresem SkyRes Rzeszów 0:3 (20:25, 19:25, 16:25) w meczu inaugurującym 9. kolejkę spotkań Ligi Siatkówki Kobiet. MVP została Anna Kaczmar. Zwycięski zespół awansował na trzecie miejsce w tabeli. Prowadzi ŁKS Commercecon Łódź przed Chemikiem Police.

Bardzo dobry początek meczu w wykonaniu zespołu gości. Punktowe bloki, ataki ze skrzydeł dały rzeszowiankom przewagę na starcie, którą spokojnie utrzymały do końca. Developres SkyRes narzucił swój rytm gry i już przy stanie 6:12 trener Jakub Głuszak prosił o drugi czas. Poziom gry był wysoki. Chemik nie wykorzystał kilku kontr, a moglibyśmy zobaczyć emocjonującą końcówkę.

W drugim secie rzeszowianki ogrywały mistrza kraju. Prezentowały poziom czołówki, a Adela Helić i Helen Rousseuux co chwila kończyły akcje. Ta druga zdobyła ostatni punkt podkreślając swoją dobrą postawę w tym spotkaniu.

Chemik dotrzymywał kroku rywalkom do połowy trzeciej partii. Następnie gra stała się jednostronna. Rzeszowianki zaprezentowały się jako zespół bez słabych punktów.

Dla obu zespołów był to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi się w przyszłym tygodniu rozgrywkami fazy grupowej Ligi Mistrzyń. 12 grudnia Chemik zagra na wyjeździe z Vizurą Ruma (początek 18.00), a dzień później Developres SkyRes podejmie ASPTT Miluza VB (18.00).

Chemik Police - Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (20:25, 19:25, 16:25)

Chemik Police: Izabela Bełcik, Bianca Busa, Katarzyna Gajgał-Anioł, Natalia Mędrzyk, Stefana Veljkovic , Katarzyna Zaroślińska-Król - Aleksandra Krzos (libero) - Alex Holston, Sladjana Mirkovic, Straszimira Simeonowa, Malwina Smarzek

Developres SkyRes Rzeszów: Jelena Blagojevic, Adela Helic, Anna Kaczmar, Monika Ptak, Helene Rousseaux, Katarzyna Żabińska - Agata Sawicka (libero) - Julia Andruszko, Natalia Gajewska