Klubowe Mistrzostwa Świata siatkarzy zostaną rozegrane od 12 do 17 grudnia 2017 roku w trzech polskich miastach: Opolu, Łodzi oraz Krakowie. Dla naszego kraju to wydarzenie historyczne, bowiem po raz pierwszy taka impreza zagości nad Wisłą i Odrą. W mistrzostwach weźmie udział osiem czołowych drużyn globu, w tym dwie polskie ekipy - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz PGE Skra Bełchatów.

Jednym z ambasadorów zbliżającej się wielkimi krokami imprezy jest ekspert Polsatu Sport Krzysztof Ignaczak. "Igła" wybrał się w podróż do kilku uczestników turnieju, a jego kroki można było śledzić na oficjalnym kanale KMŚ 2017 na YouTube oraz na portalu Polsatsport.pl. W magazynie #7strefa także zaprezentujemy materiały zza kulis nagrane przez Ignaczaka. Sam "Igła" pojawi się w programie jako jeden z gości Krzysztofa Wanio.

W studiu Polsatu przy Ostrobramskiej 77 gościć będziemy również Macieja Jarosza oraz Piotra Gacka. Ten ostatni zakończył sportową karierę wiosną 2017 roku jako gracz Lotosu Trefla Gdańsk, ale w przeszłości grał również w ZAKSIE oraz PGE Skrze. Właśnie te trzy drużyny znajdują się obecnie na czele Plusligi, ale kędzierzynianie i bełchatowianie do gry w lidze wracają dopiero przed świętami. To okazja dla Trefla, by nieco podgonić prowadzącą dwójkę, a pierwszy krok gdańszczanie uczynili w niedzielę wygrywając na wyjeździe z Cerradem Czarnymi Radom. W #7strefa podsumujemy kolejkę zarówno u mężczyzn, jak i w Lidze Siatkówki Kobiet.

Krzysztof Wanio i jego goście porozmawiają również o pierwszej kolejce Ligi Mistrzów 2017/2018. Polskie drużyny grały w niej ze zmiennym szczęściem: ZAKSA i Jastrzębski Węgiel wygrały swoje spotkania 3:0, ale już PGE Skra niespodziewanie przegrała z francuskim Chaumont 1:3. Jak zdaniem ekspertów wygląda forma bełchatowian przed KMŚ 2017?

 

Premiera magazynu o 20:30 w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl.

Prowadzący: Krzysztof Wanio

Goście: Piotr Gacek, Krzysztof Ignaczak, Maciej Jarosz