PŚ szpadzistek: Piekarska czternasta, triumf Rumunki Popescu

Magdalena Piekarska (AZS AWF Warszawa) zajęła 14. miejsce w zawodach Pucharu Świata szpadzistek w katarskiej Dausze. Triumfowała mistrzyni olimpijska w drużynie Rumunka Maria Ana Popescu, która w finale pokonała Włoszkę Marę Navarrię 10:6.

W Dausze startowało dziesięć reprezentantek Polski. W kwalifikacjach do turnieju głównego awans wywalczyło pięć, a zwolniona z nich była rozstawiona z numerem trzecim Ewa Nelip (UKS Żoliborz Warszawa).

Najlepiej z Polek spisała się Piekarska, która dotarła do 1/8 finału. W pierwszej rundzie, 1/32 finału, pokonała Ukrainkę Julię Swystil 15:9, a w kolejnej zawodniczkę z Hongkongu Vivian Wai Kong 15:8. W rywalizacji o ćwierćfinał musiała jednak uznać wyższość innej Ukrainki Ołeny Krywyckiej (11:15).

Dwie rundy walczyły Nelip i Renata Knapik-Miazga (T.S. Wisła Kraków). Warszawianka w 1/32 finału wygrała z Coco Hei Yik Lin (Hongkong) 15:14, ale w 1/16 finału przegrała z Rosjanką Aleną Komarową 12:15. Knapik-Miazga pokonała w pierwszej walce kolejną reprezentantkę Hongkongu Yan Sin Kaylin Hsieh 15:7, ale w 1/16 finału była gorsza od Włoszki Rosselli Fiamingo 11:15.

Na 1/32 finału występy zakończyły: Barbara Rutz (KS Szpada Wrocław), która przegrała z Rosjanką Tatianą Gudkową (Rosja) 11:15, Danuta Dmowska-Andrzejuk (AZS AWF Katowice) - uległa Komarowej 10:15 oraz Kamila Pytka (AZS AWF Warszawa) - przegrała z Koreanką Lam Shin 12:13.

Biało-Czerwone zostały sklasyfikowane: Piekarska na 14. pozycji, Nelip na 17., Knapik-Maizga na 26., Dmowska-Andrzejuk na 42., Pytka na 52., a Rutz na 60.