Sensacyjny comeback i zwycięstwo MKS-u Będzin z Jastrzębskim Węglem!

Niedzielne spotkanie zamykające zmagania PlusLigi w weekend stało pod znakiem rywalizacji ojca z synem. Stelio De Rocco, szkoleniowiec MKS-u Będzin zmierzył się z Jasonem i jego Jastrzębskim Węglem. Po wygraniu dwóch setów goście nieco się rozluźnili i stracili kontrolę nad meczem, który sensacyjnie potoczył się pod dyktando okupującego dół tabeli MKS-u Będzin. Gospodarze wygrali 3:2 po dramatycznej końcówce spotkania.

Zdecydowanym faworytem był walczący o podium Jastrzębski Węgiel, który na parkiecie zespołu z dołu tabeli miał poszukać trzech punktów. Siatkarze z Będzina grają w tym sezonie w kratkę, a w ostatnich trzech meczach podopieczni trenera Stelio De Rocco ugrali zaledwie dwa sety.

Tym razem był dużo lepiej, bowiem gospodarze podjęli walkę z silnym Jastrzębskim Węgiel. Mecz był pojedynkiem wspomnianego kanadyjskiego szkoleniowca z synem grającym w barwach rywali, Jasonem. Niedzielny mecz pozwolił jednak starszemu z rodu wyrównać stan rywalizacji.

Jastrzębski Węgiel wygrał dwa pierwsze sety, podczas których będzinianie gubili się dopiero w samych końcówkach. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się gładkim zwycięstwem gości, MKS się podniósł. W trzeciej partii odjechać udało się w drugiej połowie rozgrywki, a "setową" z prawego skrzydła zakończył Araujo Rodrigues. Czwarty set był niezwykle wyrównany, a przy stanie 20:20 gospodarze stłamsili jastrzębian, doprowadzając do sensacyjnego tie-breaka.

Piąty set był wymianą punkt za punkt, a prawdziwy dramat rozegrał się dopiero przy stanie 13:13. Marcin Waliński zaserwował w kierunku bocznej linii, goście puścili piłkę przekonani o aucie, a za ich oceną sytuacji poszedł sędzia. Gospodarze poprosili jednak o challenge, który wykazał, że piłka znalazła się w ostatnim milimetrze placu gry, dzięki czemu stanęli przed piłką meczową. Do kontrowersji doszło także akcję później, gdy po antence zaatakował Rodrigo Quiroga, a Będzin sensacyjnie wygrał 3:2.

MKS Będzin - Jastrzębski Węgiel 3:2 (22:25, 20:25, 25:19, 25:23, 15:13)

Skrót meczu w załączonym materiale wideo.