Cztery godziny bez gola! Napoli nie wróciło na fotel lidera Serie A

Piotr Zieliński miał dostarczać dokładne piłki do napastników Napoli w starciu z Fiorentiną, jednak mimo przewagi gospodarze zawiedli i tylko zremisowali 0:0. To druga z rzędu strata punktów kandydata do triumfu w Serie A, który nie potrafił wrócić na fotel lidera rozgrywek mimo remisu Interu, a jedna z najlepszych ofensyw Europy nie trafiła do siatki w lidze już 240 minut. Punkty straciła także czwarta Roma.

W starciu z Fiorentiną nie mógł zagrać Lorenzo Insigne, jednak i tak Napoli miało wszelkie atuty, by odprawić Fiołki z niczym. Zespół Mauricio Sarriego musiał zwyciężyć, aby wrócić na pozycję lidera po kolejce przerwy, jednak ta sztuka się nie powiodła.

W wyjściowym składzie desygnowanym przez włoskiego szkoleniowca pojawił się Piotr Zieliński, który miał dołączyć do ofensywnej dwójki Mertens - Callejon. Napoli było zespołem lepszym, jednak mimo stwarzanych szans nie potrafiło przez 90 minut pokonać Marco Sportiello. Polak został zmieniony przez Adama Ounasa na kwadrans przed końcem spotkania, jednak wynik nie uległ zmianie. Napoli nie ma ligowego gola już blisko cztery godziny. Tydzień temu przegrało z Juventusem 0:1, po raz ostatni trafił Jorginho w 33. minucie wyjazdowego meczu z Udinese 26 listopada.

Bezbramkowo było także w starciu AS Roma z Chievo Werona. Klub ze stolicy miał szansę wykorzystać remisy podium ligowego, by je zaatakować, jednak mimo 24 oddanych strzałów nie potrafiło znaleźć drogi do siatki Stefano Sorrentino.

W meczu SPAL z Hellas Werona (2:2) 90 minut rozegrał Bartosz Salamon.

Niedzielne wyniki Serie A z godz. 15:00:

Chievo Werona - AS Roma 0:0
Napoli - Fiorentina 0:0
SPAL - Hellas Werona 2:2 (Paloschi 86', Antenucci k. 88' - Cerci k. 55', Caceres 69')
Udinese - Benevento 2:0 (Barak 5', Lasagna 41')