Valencia pozostanie wiceliderem

Piłkarze Valencii wygrali z Celtą Vigo 2:1 i po 15 kolejkach pozostaną wiceliderem tabeli hiszpańskiej ekstraklasy. Do pierwszej Barcelony tracą dwa punkty, ale "Duma Katalonii" swój mecz z Villarrealem rozegra w niedzielę.

Valencia wyszła na prowadzenie w 28. minucie, dzięki trafieniu Simone Zazy. Celta wprawdzie tuż po przerwie zdołała wyrównać, a bramkę zdobył Iago Aspas, ale w 81. minucie rzut karny dla wicelidera wykorzystał Daniel Parejo.

Trzeci w tabeli jest Real Madryt, a najlepszy mecz w sezonie rozegrał w sobotę Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zdobył dwie bramki (jedną z karnego), a "Królewscy" pokonali Sevillę 5:0. Broniąca tytułu ekipa z Madrytu awansowała na trzecie miejsce w tabeli, ale w niedzielę może je stracić na korzyść Atletico Madryt.

Real zdobył wszystkie bramki jeszcze w pierwszej połowie spotkania, a przed meczem Ronaldo wniósł na stadion i zaprezentował kibicom zebranym na Santiago Bernabeu trofeum za najlepszego piłkarza 2017 roku przyznawane przez "France Football". Nagroda została mu wręczona dwa dni wcześniej w Paryżu. Zdobył ją po raz piąty.

Portugalczyk rozegrał też najlepsze spotkanie w tym sezonie. A gdy schodził z murawy w 76. minucie, otrzymał od fanów owację na stojąco.

Gole w sobotę dla Realu strzelili także Nacho (3), Toni Kroos (38) oraz 18-letni Achraf Hakimi (42), dla którego było to pierwsze trafienie w barwach madryckiej ekipy.

To była pierwsza porażka Sevilli po trzech z rzędu wygranych.