LSK: Wygrana KSZO w Toruniu

W spotkaniu kończącym 9. kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet ekipa Poli Budowlani Toruń przegrała z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3. Nagrodę dla najlepszej zawodniczki meczu otrzymała Koleta Łyszkiewicz.

W premierowej odsłonie wyrównana walka trwała do stanu 10:10. W dalszej części seta inicjatywę przejęły jednak przyjezdne. Kilka serii wygranych akcji, skuteczna gra Łyszkiewicz w ataku zapewniły ekipie KSZO bezpieczną przewagę w końcówce (14:21). Siatkarki z Torunia popełniały wiele błędów, a jeden z nich ustalił wynik tej partii na 16:25.

Drugi set długo przebiegał pod znakiem przewagi gospodyń. Przy zagrywkach Marty Wójcik odskoczyły rywalkom (13:8), później prowadziły jeszcze 16:12, ale przyjezdne zdołały odrobić straty (17:17). W końcówce punktowały głównie siatkarki KSZO, a zwłaszcza niezwykle skuteczna w tej części Magdalena Soter. Seta zakończył błąd Mariny Cvetanović (20:25).

W trzeciej partii siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego odskoczyły rywalkom przy zagrywkach Justyny Wojtowicz (6:12). Długo utrzymywały znaczną przewagę (10:15, 14:20), jednak gospodynie ruszyły do odrabiania strat, w końcówce były blisko (23:24), jednak skuteczny atak Wojtowicz w kolejnej akcji zakończył seta i cały mecz.

Poli Budowlani Toruń – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3 (16:25, 20:25, 23:25)

Poli Budowlani: Marina Cvetanovic, Anna Lewandowska, Marta Wójcik, Dorota Ściurka, Izabela Bałucka, Marina Paulava – Agata Nowak (libero) oraz Gabriela Jasińska, Ewelina Ryznar, Marta Janik, Ewa Bimkiewicz.
KSZO: Natalia Skrzypkowska, Magdalena Soter, Anna Miros, Koleta Łyszkiewicz, Justyna Wojtowicz, Agnieszka Rabka – Alicja Markiewicz (libero) oraz Paulina Stroiwąs, Marta Biedziak, Olga Pauliukowskaja (libero).

Wyniki meczów 9. kolejki LSK:

2017-12-09: Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Legionovia Legionowo 3:1 (25:19, 25:20, 14:25, 25:17)
2017-12-09: Chemik Police – Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (20:25, 19:25, 16:25)
2017-12-10: Enea PTPS Piła – Pałac Bydgoszcz 3:1 (27:25, 23:25, 25:21, 25:11)
2017-12-10: Trefl Proxima Kraków – BKS Profi Credit Bielsko-Biała 2:3 (20:25, 24:26, 25:19, 25:20, 11:15)
2017-12-10: ŁKS Commercecon Łódź – Impel Wrocław 3:0 (25:20, 25:22, 25:23)
2017-12-10: MKS Dąbrowa Górnicza – Grot Budowlani Łódź 0:3 (8:25, 12:25, 19:25).