Sukces "Liście Klonowe" zawdzięczają przede wszystkim doskonałej dyspozycji 34-letniego bramkarza Curtisa McElhinneya, który w swoim piątym występie w sezonie obronił 41 strzałów.

- To niezwykle frustujące dla nas, zagraliśmy niezły mecz, dobrze radziliśmy sobie w obronie i mieliśmy wiele szans bramkowych. Jednak ze zwycięstwa cieszyli się rywale - powiedział po meczu kapitan "Nafciarzy" Connor McDavid.

Zawodnicy z Toronto wygrali po raz dwudziesty. Ich rywale mają na koncie o osiem zwycięstw mniej. Gorszy bilans na Zachodzie mają od nich tylko Arizona Coyotes, którzy w niedzielę przegrali na wyjeździe z Chicago Blackhawks 1:3 i z 19 punktami są "czerwoną latarnią" rozgrywek.

Liderem klasyfikacji najskuteczniejszych jest Kanadyjczyk Steven Stamkos (Tampa Bay Lightning) mający 42 punkty, za 12 bramek i 30 asyst. Na drugim miejscu plasuje się jego kolega klubowy Rosjanin Nikita Kuczerow - 41 (20+21). Obaj rozegrali po 29 spotkań. Trzeci jest pierwszy Słoweniec na lodowiskach NHL Anże Kopitar (Los Angeles Kings) - 38 (16+22) z 31 meczów.