Dominacja Chelsea na terenie beniaminka

Chelsea łatwo ograła na wyjeździe Huddersfield 3:1 w meczu 17. kolejki Premier League. Tym samym "The Blues" umocnili się na trzecim miejscu. Tuż za ich plecami pojawił się za to zespół Burnley! Sensacja obecnego sezonu pokonała u siebie Stoke City 1:0.

W sobotę Chelsea niespodziewanie przegrała na wyjeździe z West Ham United, a już kilka dni później musiała rozegrać kolejne spotkanie na terenie przeciwnika. Tym razem przeciwnikiem był beniaminek Huddersfield, który na u siebie przegrał tylko z Manchesterem City i Tottenhamem, a potrafił ograć m.in. Manchester United. Antonio Conte nie mógł dodatkowo skorzystać z Alvaro Moraty, więc mistrzów Anglii miał czekać trudny test.

Trudny jednak nie był, bo na boisku panowała jedna drużyna. Od początku przewagę miała Chelsea, ale na objęcie prowadzenia musiała czekać dwadzieścia trzy minuty. Wtedy błąd popełnił bramkarz Jonas Loessl - jego złe wybicie padło łupem gości, a po chwili podanie Williana wykorzystał Tiemoue Bakayoko. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Willian.

W drugiej części tempo nieco spadło, ale goście zdobyli jeszcze jedną bramkę - do siatki trafił Pedro. W końcówce Conte dał szansę rezerwowym, a na boisku zameldował się m.in. 17-letni Ethan Ampadu. Lekkie rozprężenie mistrzów Anglii udało się wykorzystać Huddersfield w ostatniej akcji meczu, kiedy Thibaut Courtois został pokonany przez Laurenta Depoitre'a.

W nieco mniej medialnych meczach Crystal Palace rzutem na taśmę pokonało Watford 2:1, a Burnley ograło Stoke 1:0. "The Clarets" kontynuują cały czas zachwycają fanów na Wyspach Brytyjskich i po wtorkowych spotkaniach znajdują się na czwartym miejscu w tabeli!