Klubowe MŚ: Gremio Porto Alegre w finale!

Brazylijskie Gremio Porto Alegre pokonało meksykańską Pachucę 1:0 po dogrywce w półfinale klubowych mistrzostw świata w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Finałowego rywala najlepszy piłkarski klub Ameryki Południowej pozna w środę.

Zwycięską bramkę dla zdobywców Copa Libertadores uzyskał w pierwszej połowie dogrywki 21-letni rezerwowy Everton. Najlepsza w strefie CONCACAF Pachuca kończyła spotkanie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Victora Guzmana.

W środę do rywalizacji przystąpi triumfator europejskiej Ligi Mistrzów Real Madryt. Jego rywalem w półfinale będzie klub reprezentujący gospodarzy - Al Jazira. "Królewscy" mają szansę na trzeci triumf w tych rozgrywkach, co byłoby wyrównaniem rekordu Barcelony.

Mecz o trzecie miejsce i finał odbędą się w sobotę.

Gremio Porto Alegre - Pachuca 1:0 po dogr. (0:0, 0:0)

Bramka: Everton 95