Liga Mistrzów FIBA: Rosa Radom przegrała w Niemczech

Koszykarze Rosy Radom przegrali na wyjeździe z niemieckim medi Bayreuth 85:90 (16:23, 32:23, 15:30, 22:14) w 8. kolejce Ligi Mistrzów FIBA i nie zrewanżowali się rywalom za porażkę na własnym parkiecie (79:96). To siódma przegrana zespołu z Radomia.

Radomianie nie potrafili utrzymać równego tempa gry i dobre momenty przeplatali słabszymi. Zmarnotrawili w trzeciej odsłonie wysiłek z drugiej kwarty wygranej 32:23, w której najskuteczniejsi byli Czech Patrik Auda i amerykański rozgrywający Ryan Harrow. W trzeciej odsłonie ulegli koszykarzom z Niemiec wyraźnie 15:30 i przegrywali przed ostatnia kwartą 63:76.

Koszykarze z Mazowsza w defensywie nie potrafili poradzić sobie z Amerykaninem Gabe Yorkiem, który w całym spotkaniu uzyskał 20 pkt.

W czwartej części zawodnicy z Bayreuth kontrolowali przebieg spotkania. Grali bardziej zespołowo od radomian, którzy walczyli ambitnie o każda piłkę, ale w ataku grali zbyt indywidualnie. Gospodarze prowadzili już w 36. minucie 86:69, ale podopiecznym trenera Wojciecha Kamińskiego udało się zmniejszyć straty i wprowadzić w samej końcówce w szeregi rywali trochę nerwów. Na doprowadzenie do remisu zabrakło już jednak czasu.

Po rzucie zza linii 6,75 m Kevina Puntera i sześciu kolejnych uzyskanych przez Audę drużyna Rosy traciła tylko cztery punkty (85:89) na siedem sekund przed końcową syreną. Rzut Marcina Piechowicza z dystansu w ostatniej akcji meczu został jednak zablokowany przez Amerykanina De'Mona Brooksa.

Radomianie byli skuteczniejsi pod koszem - 66 procent rzutów za dwa (przy 56 proc. rywali), ale przewaga gospodarzy wynikała z wygranej walki pod tablicami 41:33 i lepiej wykonywanych rzutów zza linii 6,75 m - trafili dziewięć razy, zaś radomianie sześć.

W Rosie wyróżnili się Auda i Punter. Czech trafił siedem z 10 prób za dwa punkty i osiem z 12 wolnych, miał też siedem zbiórek, dwie asysty i przechwyt. Amerykanin nie spudłował pięciu z ośmiu za dwa, trzech z pięciu zza linii 6,75 m i wykorzystał dwa z czterech wolnych, ale miał też trzy straty.

W 9. kolejce Rosa podejmie drużynę Movistar Estudiantes Madryt.

Bayreuth - Rosa Radom 90:85 (23:16, 23:32, 30:15, 14:22)

Punkty:

Bayreuth: Gabe York 20, Assem Marei 13, De’Mon Brooks 11, James Robinson 10, John Cox 9, Andreas Seifert 8, Nate Linhart 5, Steve Wachalski 5, Robin Amaize 4, Bastian Doreth 3, Javon McCrea 2;

Rosa Radom: Patrik Auda 22, Kevin Punter 21, Ryan Harrow 13, Igor Zajcew 10, Marcin Piechowicz 8, Michał Sokołowski 5, Filip Zegzuła 2, Szymon Szymański 2, Daniel Szymkiewicz 2, Maciej Bojanowski 0.