Milan wyeliminował Hellas. Derby Mediolanu w ćwierćfinale Pucharu Włoch!

W meczu 1/8 finału Pucharu Włoch AC Milan po zwycięstwie 3:0 wyeliminował Hellas Werona i awansował do ćwierćfinału rozgrywek. W kolejnej fazie piłkarze Gennaro Gattuso zmierzą się w derbach z Interem Mediolan.

Już w 9. miuncie strzałem z ostrego kąta zaskoczyć gości próbował Giacomo Bonaventura. Futbolówka minęła jednak bramkę strzeżoną przez Marco Silvestriego. Na prowadzenie gospodarze wyszli jednak w 22. minucie za sprawą Suso, po którego dośrodkowaniu piłka bezpańsko wpadła do bramki.

Na odpowiedź - choć nie bramkową - długo nie trzeba było czekać. Kilka chwil po golu na bramkę Milanu mocno uderzał Bruno Zuculini, ale piłkę odbił przytomnie Gianluigi Donnarumma. To mediolańczycy podwyższyli jednak prowadzenie za sprawą Alessio Romagnolego, który wykorzystał celne dośrodkowanie Bonaventury.

Na 3:0 w 54. minucie podwyższył kapitalnym uderzeniem z "główki", po kombinacyjnie rozegranym rzucie rożnym, Patrick Cutrone. Piłkarze Gattuso utrzymali to prowadzenie do końca spotkania. Kontrolując przebieg całego starcia w pełni zasłużyli na awans do kolejnej rundy Coppa Italia.

W ćwierćfinale podopieczni Gattuso zagrają przeciwko Interowi Mediolan.

AC Milan - Hellas Werona 3:0 (2:0)
Bramki: Suso 22, Romagnoli 30, Cutrone 54

AC Milan: Donnarumma - Rodriguez, Romagnoli, Bonucci, Calabria - Bonaventura (58. Antonelli), Montolivo (66. Biglia), Kessie - Silva, Cutrone, Suso (58. Borini)

Hellas: Silvestri - Fares (46. Verde), Heurtaux, Souprayen, Ferrari (67. Felicioli) - Bessa, Fossati, Zuculini, Romulo - Lee (57. Valoti), Kean