Trudne warunki pogodowe znacząco utrudniły zmagania w miniony weekend w St. Moritz. W niedzielę, już po zmianach, zawodniczki miały rywalizować w planowanym od początku supergigancie, a następnie w slalomie. Pierwsza z konkurencji miała być liczona osobno, a dodatkowo razem z drugą utworzyć kombinację. Obie zostały jednak wówczas odwołane.

 

W czwartek Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poinformowała, że supergigant odbędzie się w sobotę o godz. 11.30 w Val d’Isere. Pierwotnie tego dnia alpejki miały startować w zjeździe, a dzień później w supergigancie. Obecnie obie konkurencje zostały przeniesione na niedzielę. FIS ma dopiero podać ostateczną wersję kalendarza zawodów w Val d’Isere.

 

Jak na razie pogoda jednak nie sprzyja również we Francji. W nocy ze środy na czwartek spadło dużo ciężkiego śniegu, a dodatkowo wieje silny wiatr. Z powodu zagrożenia lawinowego odwołano zaplanowany na ten dzień trening zjazdu. Biorąc pod uwagę prognozy pogody, piątkowy trening w tej konkurencji również jest zagrożony.