Euroliga: 15 punktów Waczyńskiego, Unicaja Malaga ze zwycięstwem

Adam Waczyński był drugim strzelcem i zdobył 15 punktów dla Unicai Malaga. Jego zespół pokonał Chimki Moskwa 93:84 w meczu 12. kolejki Euroligi koszykarzy. To kolejny dobry występ kapitana reprezentacji Polski. Hiszpański klub przełamał tym samym passę pięciu porażek.

Waczyński przebywał na parkiecie 25 minut. Trafił dwa z czterech rzutów za dwa punkty, trzy z sześciu zza linii 6,75 m i obydwa wolne. Miał też trzy zbiórki, dwie asysty, przechwyt i tylko jedną stratę. Przed tygodniem w spotkaniu z Baskonią uzyskał rekordowe w Eurolidze 25 pkt.

Decydująca dla losów wyrównanego spotkania w Palacio de Deportes Jose Maria Martin Carpena w Maladze była czwarta kwarta, którą gospodarze rozstrzygnęli na swoję korzyść 26:18.

To czwarta wygrana hiszpańskiej ekipy (bilans 4-8) i jednocześnie piąta porażka Chimek (bilans 7-5).

Najwięcej punktów dla Unicai uzyskał Serb Nemanja Nedovic - 21, zaś Amerykanin James Augustine miał double-double - 14 pkt i 12 zbiórek. Wśród gości liderem był reprezentant Rosji Aleksiej Szwed - 28 pkt.