Piekło podczas derbów Belgradu! 17 rannych i interwencja policji

W środowy piłkarski wieczór gorąco było nie tylko w Krakowie. W serbskiej Super Lidze miały miejsce derby stolicy rozgrywane pomiędzy Partizanem i FK Crvena Zvezda (Czerwona Gwiazda). Niestety napięcia pomiędzy kibicami obu zespołów przerodziły się w pokaz wzajemnej przemocy, konieczna była interwencja policji.

Pasjonujące mecze pomiędzy Partizanem i Czerwoną Gwiazdą od lat są ikoną Belgradu. Powszechnie znana jest towarzysząca im "gorąca" atmosfera oraz wzajemna nienawiść fanów obu zespołów. Zacięta rywalizacja często przeradza się w walkę nie tylko na boisku, ale także, a może przede wszystkim, na trybunach.

W czasie rozgrywanego w ramach 22. kolejki spotkania okazało się, że liczni kibice Czerwonej Gwiazdy zdobyli bilety nie na przeznaczony dla nich sektor gości, ale na regularne miejsca fanów Partizanu.

Bardzo szybko fanatycy gospodarzy odkryli obecność "obcych". Wyzwiska szybko przerodziły się w bójkę, a później w prawdziwą bitwę.

Mecz został przerwany, na trybunach i boisku pojawiły się służby mundurowe. Policjanci zmuszeni byli ewakuować mocno pobitych i zakrwawionych kibiców gości, przeprowadzając ich przez murawę stadionu. Część z nich nie miała na sobie odzieży. W sumie mowa jest o 17. rannych.

Sytuacja nie została jednak opanowana. Radykalni kibole Partizanu odpalili liczne materiały pirotechniczne. Dym z rac szybko wypełnił cały obiekt, zupełnie ograniczając widoczność.

Samo spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, po rzucie karnym podyktowanym w 61. minucie. Tuż przed upływem regulaminowego czasu gry, bramkę wyrównującą zdobył były zawodnik Juventusu - Richmond Boakye.