Chmielewski i Kowalewski w drugiej dziesiątce w Lake Placid

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli w amerykańskim Lake Placid 17. miejsce w zawodach saneczkarskiego Pucharu Świata. Triumfowali Niemcy Toni Eggert i Sascha Benechen. Druga polska dwójka Artur Petyniak i Adam Wanielista nie ukończyła imprezy.

Eggert i Benecken są liderami klasyfikacji generalnej cyklu. W sześciu zawodach zgromadzili 585 punktów i wyprzedzają rodaków Tobiasa Wendla i Tobiasa Arlta o 154 oraz Austriaków Petera Penza i Georga Fischlera o 254. Poprzednio Eggert i Benecken wygrali rywalizację w Innsbrucku, Winterbergu, Altenbergu i Calgary.

Chmielewski i Kowalewski z 189 punktami sklasyfikowani są na 13. miejscu, natomiast Petyniak i Wanielista mają 60 pkt i okupują 28. lokatę.

Startowały 24 dwójki z Austrii, Czech, Kanady, Łotwy, Niemiec, Polski, Rosji, Rumunii, Słowacji, USA i Włoch. w sztafecie 4x50 metrów kraulem. "Pomarańczowe" osiągnęły czas 1.33,91.